Policz się z cukrzycą po raz 7!

10-01-2013, 16:32 | Agnieszka

13 stycznia w nogach 5.000 biegaczy zdrowie 2 milionów osób – tylu Polaków choruje na cukrzycę. To więcej niż mieszkańcy Warszawy razem wzięci! Co roku kilka tysięcy osób staje na starcie 5-kilometrowego biegu ulicami Warszawy. Bez względu na mróz, śnieg, chłód solidaryzują się z diabetykami.

Czy taki bieg zmienia coś w życiu cukrzyków? Można powiedzieć, że zmienia ich życia – nastawienie znajomych, świadomość tego, że cukrzyca to nie jest katar. Od 7 lat WOŚP popularyzuje wiedzę na temat cukrzycy. Jednym ze sposobów zapobiegania chorobie jest aktywność fizyczna, dlatego bieg “Policz się z cukrzycą” ma wspaniałą, symboliczną wymowę.

Nikt nie mierzy czasu, nie walczymy o nagrody. Liczba uczestników biegu jest ograniczona, lista startowa została zamknięta na początku grudnia. Ale nadal można wziąć udział w biegu na Siepomaga.pl – tutaj nie ma żadnych limitów. Zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się do biegu przez zbiórki biegowe na Siepomaga. Jako że mamy 21 finał WOŚP, puśćmy symboliczne oczko do wszystkich diabetyków w Polsce. Można to zrobić na 2 sposoby.

1. Dorzucając się do ogólnej zbiórki biegowej, która trwa na stronie http://www.siepomaga.pl/policzsiezcukrzyca2013
2. Zakładając własną zbiórkę. Jak to zrobić?
- wejdź na stronę 21 Finału WOŚP na Siepomaga http://www.siepomaga.pl/21final
- kliknij “Zbieraj” i zorganizuj swoją zbiórkę na symboliczne 21 złotych.
- Puść oczko do znajomych, czyli zaproś ich do udziału w zbiórce, wysyłając link do swojej strony.

Do zobaczenia na trasie!

Więcej o samym biegu na stronie

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +1, głosów: 1)
Loading ... Loading ...

Tagi: ,

(1) Komentarz

  1. Brat Falenty says:

    Pamiętajcie ze cukier może pokrzepić cukrzyka – kiedyś po cukierka wysyłali do Gie.ka, który ma to Ci da. Teraz dobrze mieć w kieszeni kostkę cukru;-) Dwa tygodnie temu miałem nadzieję że uda się podczas biegu rozdać trochę silikonowych bransoletek na rękę z napisem Cukrzyk, nie udało się uzyskać zgody organizatorów biegu. Może byłem naiwny myśląc że takie opaski w razie zasłabnięcia podpowiedzą postronnym że wystarczy podać coś słodkiego… Wsparcie dużym biegiem daje nagłośnienie tematowi cukrzycy ale czy nie można zrobić więcej… Szkoda że mail cukrzyca WOŚP nie odpowiada. Trudno, czapki na głowy, do biegu gotowi!

Skomentuj