Pomagać misie chce

12-11-2012, 13:00 | Agnieszka

Dawno dawno temu za górami, za lasami w domu Pani Darii zamieszkał miś. Pluszowy, szary misiek był pocieszeniem w smutnych chwilach. Po jakimś czasie jego właścicielka przyniosła mu towarzysza – dokładnie takiego samego, jak on. Misiowa rodzinka rozrastała się, aż potrzebowała osobnego pokoju. Przyszedł czas, żeby miśki pocieszyły kogoś, komu pomoc jest teraz bardzo potrzebna – 9-letniej Kai chorującej na zespół Aperta.

Pani Daria zbierała swoją kolekcję przez 4 lata. Szukała miśków w sklepach, przyjaciele dokładnie wiedzieli, co kupić jej w prezencie. Gdy kolekcjonerka dowiedziała się, że córka jej przyjaciółki z dzieciństwa potrzebuje poważnej operacji, szukała sposobu, żeby pomóc zebrać pieniądze – łącznie 180.000 zł. Tyle potrzeba, żeby Kaja pojechała do Teksasu na operację twarzoczaszki i twarzy. Nie jest to zabieg upiększający, wysunięcie części twarzy ułatwi Kai oddychanie oraz uratuje wzrok przed uszkodzeniem.

Wiele osób zaangażowało się w pomoc dla Kai. Dla tych osób Pani Daria postanowiła przekazać swoje miśki. Kolekcja liczy 100 miśków, każdy z nich jest inny. Wszystkie są czyściutkie i gotowe do wyjazdu do nowego domku. Będą przypominać o pomocy dziewczynce.

 

Szczegóły akcji “Miśki dla Kai” na stronie internetowej.


Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +4, głosów: 4)
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

Skomentuj