Wyślij babcie na wakacje

11-09-2012, 16:26 | Agnieszka


Dla większości z nas wakacje już dobiegły końca. Tymczasem do „Wakacji w Broku”, na które czekają podopieczni Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, zostały niecałe 2 tygodnie.

Animacja  „Sen babci Jadzi o wakacjach” pokazuje, jak smutne bywają samotnych seniorów.  „mali bracia Ubogich” każdego lata starają się tę rzeczywistość odmienić. Tego lata – również dzięki zbiórce na Siepomaga.pl – udało się zorganizować 10 jednodniowych wycieczek w ramach projektu „Wakacje jednego dnia”.

Najważniejszy jednak punkt wakacji – „Wakacje w Broku”, sześciodniowy wyjazd do nadbużańskiej miejscowości,  dopiero przed nimi. Przygotowania trwają.  To właśnie  w Broku spotyka się każdego lata kilkudziesięciu podopiecznych i wolontariuszy „małych braci Ubogich”  z Warszawy, Poznania i Lublina. Jest gwarnie i wesoło. Seniorzy – podopieczni  Stowarzyszenia odkrywają na nowo uroki wiejskich krajobrazów, spacerów, aktywnego wypoczynku i międzypokoleniowej wymiany! Tam zawiązują się nowe przyjaźnie – a dla seniorów, którzy na co dzień żyją w osamotnieniu, to właśnie obecność i towarzystwo innych są najcenniejsze.

Tych kilka wspólnie spędzonych dni wspominają jeszcze długo po powrocie:
- W domu jest pusto i nawet nie ma się do kogo uśmiechnąć… A tam każdego rana wstawałam z ochotą  – mówi pani Maria, wspominając wakacyjny pobyt  sprzed dwóch lat. W tym roku też bardzo chciałaby pojechać.  „mali bracia Ubogich” mogą każdego lata zaprosić do Broku tylko część z prawie 300 swoich podopiecznych.  Ci, dla których zabrakło miejsca w ubiegłym roku tak bardzo liczą, że w tym roku uda im się pojechać…

 

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

Skomentuj