Ekspedycja Wisła

24-09-2012, 19:30 | Agnieszka


Dwóch Maciejów postanowiło zrobić coś fantastycznego dla siebie, a przy okazji dla podopiecznych Fundacji Marka Kamińskiego. Do wyprawy przygotowywali się od początku roku. W sierpniu wyruszyli – najpierw rowerami, później kajakami. A hymnem nie była im “Płynie Wisła płynie”. Swoją ekspedycję nazwali Wisła zupełnie z innego powodu.

941 km kajakiem

W liczbach ich wyprawa mogłaby wyglądać mniej więcej tak: ich dwóch, każdy z rowerem i kajakiem, 1000 km do pokonania rowerem, ponad 900 km kajakiem, 1 cel – pomoc Fundacji Marka Kamińskiego. ,,Płynąłem po wielu rzekach świata, w tym tych najbardziej dzikich i nieujarzmionych, jak na przykład Amazonka, rzeki Syberii i Kanady, Rio Usumacinta czy Nil. I z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że Wisła im nie ustępuje. Nieraz nie ma potrzeby wyjeżdżać w najdalsze zakątki świata, by odkrywać świat. Wystarczy się dobrze rozejrzeć wokół siebie.” – te słowa Marka Kamińskiego wytyczyły im cel ekspedycji.

1000 km rowerem

Bez wielkich nakładów i rozgłosu udało im się osiągnąć prawie wszystko, co zamierzyli. Brakuje jeszcze pełnej puszki. Ich zbiórkę można wesprzeć na stronie http://www.siepomaga.pl/ekspedycjawisla2012

A po dorzuceniu grosika od siebie, zachęcam do obejrzenia galerii z wyprawy – zdjęcia są tak piękne, że aż chce się tam wkleić siebie.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj