Konkurs „Nasza walka z chorobą” – wyniki

07-08-2012, 13:33 | Agnieszka

Znamy już wyniki konkursu organizowanego przez portal Familie.pl. Najbardziej poruszająca była historia Pani Roksany zmagającej się z chorobą córeczki Lilianki. Zwycięską historię można przeczytać na stronie. Jurorka sama zmagała się z chorobą synka, dlatego wie, jak ciężko matce z bezsilnością i samotnością, którą przynosi choroba dziecka – Podczas leczenia choroby nowotworowej mojego syna bardzo brakowało mi spotkania kogoś, kto powie, że tez przez to przechodził, że owszem jest bardzo ciężko, ale że mu się udało,  że wygrali z chorobą! Takie słowa dają niesłychaną pociechę i nadzieję. Dlatego nie bójmy się mówić o chorobie najbliższej osoby. Może to pomoc zarówno nam samym – wyrzucimy z siebie przynajmniej cząstkę naszego bólu, ale także może dać wsparcie osobom zmagającym  się z podobnymi problemami. – mówi Pani Ewa.

___________________

Portal Familie.pl organizuje konkurs, w którym do wygrania jest 200 zł. Wystarczy do 14 sierpnia przesłać historię walki z chorobą swoją lub bliskich. Nadesłane historie przeczyta jurorka – aktorka Ewa Gorzelak i zdecyduje, autora której historii nagrodzić.

- Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i życie – najlepiej wiedzą to osoby dotknięte poważną chorobą oraz ich rodziny i bliscy. Bardzo potrzebne w tym czasie jest wsparcie i przykłady, które pokazują, że nawet w najcięższych chwilach można i trzeba sobie poradzić – czytamy na portalu organizatora konkursu, Familie.pl.

Konkurs jest skierowany do wszystkich osób, które chcą się podzielić własnymi przeżyciami związanymi z trudnymi chwilami w czasie choroby. Mogą to być historie już zakończone, w których udało się zwalczyć chorobę, mogą to być też wciąż trwające zmagania.

-Warto wziąć udział w takim konkursie – pisze jedna z użytkowniczek portalu.- I to nie ze względu na nagrodę, ale po to, aby móc zrzucić z siebie ten ciężar i podzielić się swoją historią. Ewa Gorzelak, znana z wielu seriali telewizyjnych, nieprzypadkowo została wybrana na jurorkę w konkursie. Kilka lat temu jej synek Rysiu zachorował na nowotwór – mięsaka nisko zróżnicowanego u podstaw czaszki. Pani Ewa doskonale wie, jak choroba potrafi zmienić życie, dlatego jako jedna z założycielek powołała Fundację „Nasze dzieci” pomagającą dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i ich rodzicom.

_______________________

Jak zgłosić swoją historię?
1. Należy wejść na stronę http://www.familie.pl/ i zarejestrować się lub zalogować.
2. Po zalogowaniu należy wejść w zakładkę „Artykuły”, a następnie kliknąć „Dodaj nowy artykuł”.
3. Po wpisaniu treści artykułu i dodaniu zdjęcia należy kliknąć „Zapisz”. Na końcu tekstu proszę wpisać „Konkurs Nasza walka z chorobą”.

Instrukcja obrazkowa jest dostępna <<tutaj>>

Autor najbardziej poruszającej historii otrzyma nagrodę: 200 zł, a jego tekst zostanie wyróżniony jako najlepszy artykuł na temat „Nasza walka z chorobą” oraz pojawi się na stronie głównej portalu Familie.pl przez cały weekend. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 24 sierpnia br.

Zanim weźmiesz udział, przeczytaj Regulamin Konkursu.

Zdjęcie 1

 

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj