Anita Włodarczyk organizuje zbiórkę urodzinową

08-08-2012, 10:00 | Agnieszka


Dzisiaj, 8 sierpnia, Anita Włodarczyk świętuje 27. urodziny. W tym roku postanowiła zrezygnować z prezentów, aby wesprzeć działania Fundacji Kamili Skolimowskiej, której jest ambasadorką.

Miesiąc temu Anita Włodarczyk została mistrzynią Europy w Helsinkach, kilka dni temu stanęła na podium w Memoriale Janusza Kusocińskiego z wynikiem 76,81 m. Za dwa dni startuje w Olimpiadzie w Londynie. Medalistka nie tylko pracuje nad kondycją sportową, ale też udziela się dobroczynnie. – Jestem ambasadorka fundacji Kamili Skolimowskiej i jak tylko mogę, staram się pomagać w działalności Fundacji. Kamila była osobą bardzo ciepłą, serdeczną, która nikomu nie potrafiła odmówić pomocy . Zawsze znalazła jakieś rozwiązanie, żeby pomoc drugiej osobie. – wspomina Anita Włodarczyk.

Fundacja Kamili Skolimowskiej powstała w rok po śmierci lekkoatletki. Kamila była najmłodszą polską złotą medalistką olimpijską na igrzyskach w Sydney w 2000r. Po jej niespodziewanej śmierci w 2009r. rodzice postanowili przekazać na licytację złoty medal. Najwyższą ofertę złożył Polski Komitet Olimpijski – 200.000 zł i ta kwota stanowiła fundusz założycielski Fundacji Kamili Skolimowskiej. Od tamtego czasu Fundacja pomaga sportowcom, którzy mają problemy ze zdrowiem. Do tej pory pomogła kilkudziesięciu sportowcom, m.in. Agacie Wróbel, Arturowi Nodze i Michałowi Kłysowi.

Swoje urodziny Anita Włodarczyk wykorzystała, żeby pomóc potrzebującym sportowcom. Założyła własną zbiórkę internetową, do której każdy może się dorzucić i złożyć życzenia Anicie.

- Wsparcie tak szlachetnej inicjatywy to powinien być obowiązek każdego prawdziwego Kibica… i ja tylko ten obowiązek wypełniam. – pisze jeden z fanów. Każdemu, kto przekaże przynajmniej 50 zł, Anita wyśle zdjęcie z autografem.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

(2) Komentarzy

  1. [...] Projekt można wesprzeć na stronie urodzinowej zbiórki Anity Włodarczyk. [...]

  2. Zaginiony says:

    Anita to już nie tylko mistrzyni Europy. To także i przede wsyztskim mistrzyni olimpijska. Była u Kuby Wojewódzkiego. Fantastyczna, równa kobieta i do tego o gołębim sercu.

Skomentuj