Zbiórka urodzinowa Bartka

28-07-2012, 9:24 | Agnieszka

Dzisiaj Bartek obchodzi 25 urodziny. Życzymy mu pomyślności oraz tego, żeby jego internetowa zbiórka urodzinowa zamknęła się oczekiwanymi 100% zapełnionej puszki. Znajomi, nieznajomi – każdy może się dołączyć. A wszyscy, którzy wesprą zbiórkę, są dzisiaj zaproszeni na…no właśnie, sami przeczytajcie.

Siepomaga: Jak wpadłeś na pomysł, żeby połączyć urodziny z pomaganiem?

Bartek: Zainspirowałem się pomysłem Kevina Rose’a, przedsiębiorcy internetowego z USA, który obecnie pracuje w Google. Ogłosił on na swoim Twitterze zbiórkę dla fundacji Charity Water z okazji swoich 35 urodzin. Pomyślałem, że to świetny pomysł i postanowiłem, że na swoje 25 urodziny zrobię coś podobnego.

Skąd dowiedziałeś się o możliwości zrobienia internetowej zbiórki urodzinowej?

Od początku wiedziałem, że zbiórkę zorganizuję na Siepomaga. Początkowo nie wiedziałem, że istnieje możliwość zrobienia stricte urodzinowej zbiórki – plan był taki, aby stworzyć własny cel i po zebraniu pieniędzy przekazać je fundacji. Wtedy znalazłem możliwość zorganizowania zbiórki urodzinowej, w której zebrana kwota trafia bezpośrednio do fundacji – jest to o wiele bardziej przejrzyste, bo wpłacający ma pewność, że wpłata trafi na konto fundacji.

Dlaczego zbierasz pieniądze na Fundację “Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”?

Znam ludzi, którzy współpracują z tą fundacją. Sam kilka razy jej pomagałem. Wiem, że konsekwentnie dążą do celu i wpłaty nie zostaną zmarnowane.

Co robisz, żeby zebrać pieniądze i żeby znajomi dowiedzieli się o Twojej akcji?

Opublikowałem informację o zbiórce na swoim Facebooku i Twitterze. Nie chcę nikogo zmuszać do wpłat, więc nie wysyłam bezpośrednich wiadomości i nie staram się spamować. Mam nadzieję, że w dniu moich urodzin osoby, które będą chciały zrobić mi prezent, wpłacą kilka złotych :)

Czy planujesz imprezę urodzinową dla osób, które dorzucą się do zbiórki?

Planuję urodzinowe wyjście na Rynek Krakowski wspólnie ze znajomymi. Osoby, które dorzucą się do zbiórki, mogą liczyć na urodzinowego shota ;)

_________

Zachęcamy wszystkich do wsparcia zbiórki!

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +3, głosów: 3)
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

Skomentuj