Wakacyjny powiernik

04-07-2012, 13:46 | Agnieszka


Gdy nie starcza wyobraźni, wiele sytuacji może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Bez względu na to, jaki problem rośnie w głowach dzieci i młodzieży do rozmiarów apokalipsy, chroniąc je przed podjęciem złych decyzji czasem dyktowanych chwilą, czasem lękiem przed rodzicami, a czasem chęcią zaimponowania innym, warto podsunąć ten numer telefonu.

Aby wakacje kojarzyły się tylko z udanymi wyprawami, przyłączamy się do propagowania akcji, którą od kilku lat prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. 116 111 to numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Dlaczego warto wpisać dzieciom ten numer do komórki?

1. Telefon jest czynny codziennie w godzinach 12-20. Po drugiej stronie słuchawki dyżurują osoby, które słyszały wiele wakacyjnych historii i związanych z nimi problemów. Większość z nich posiada wykształcenie pedagogiczne i psychologiczne, dlatego wiedzą, jak uspokoić i wspólnie znaleźć rozwiązanie problemu.

2. Anonimowość – dziecko nie musi mówić, jak się nazywa, ani skąd dzwoni. Często zdarza się, że młoda osoba boi się zadzwonić do rodziców w obawie przed gniewem czy karą, nie chce obarczać bliskich problemami, a potrzebuje się wygadać, porozmawiać o swoich rozterkach i przykrych doświadczeniach.W sytuacjach niebezpiecznych, które prowadzą do zagrożenia życia (np. atak, zaginięcie, ucieczka przed napastnikiem) konsultanci są zobowiązani złamać zasadę dyskrecji i wezwać pomoc.

3. Numer jest bezpłatny, dlatego nawet w przypadku braku środków na komórce, można skorzystać z pomocy osób dyżurujących przy telefonie zaufania.

4. Na stronie 116111/napisz można także wysłać wiadomość o swoim problemie przez Internet. Można tam znaleźć także porady pomocne w radzeniu sobie z problemami miłosnymi, kłopotami w szkole i w rodzinie.

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +1, głosów: 3)
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

Skomentuj