Podaruj spacer

05-07-2012, 14:50 | Agnieszka

Są osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez wspólnych spacerów z czworonożnym przyjacielem. Są też osoby, które w pracy przebywają więcej czasu niż poza nią, dlatego nie decydują się na przygarnięcie psa w swoje progi. Część z tych osób pragnie wypełnić tęsknotę za wiernym przyjacielem miłością do porzuconych niechcianych zwierząt. Do nich jest skierowana akcja “Podaruj spacer-to nic nie kosztuje”.

Basia jest główną księgową w firmie IT, prowadzi także własne biuro rachunkowe. Pracuje dużo i często bywa zmęczona. Stara się korzystać z wolnego czasu, aby wypocząć. Czasem przed TV, czasem na rowerze. Ma kota, kocha zwierzęta. Nigdy wcześniej nie angażowała się w sposób szczególny w pomoc zwierzakom, jednak pewnego dnia to się zmieniło.

Do Schroniska w Celestynowie zabrała ją koleżanka Irka. Dzień wcześniej zasypała ją SMS-ami z poradami, jak należy się przygotować: “zabierz jakieś rękawiczki, bo niektóre psiaki bardzo ciągną na smyczy, długie spodnie i bluzę z długim rękawem, tylko nie za ciepłą, bo dzień ma być słoneczny, jakąś czapkę na głowę i coś na komary, “najważniejsze: kup i pokrój na drobne kawałki parówki, którymi będziesz karmiła psy na spacerze, żeby je do siebie przekonać i przy okazji dokarmić”.

Pomysłodawcami akcji są wolontariusze ze schroniska. Spacery są organizowane w soboty w godzinach 9:00-14:00 i trwają nie dłużej niż 1 godzinę. Nie trzeba wcześniej zapisywać się na spacer, wystarczy pojawić się w schronisku. Wielu wolontariuszy dojeżdża z Warszawy, dlatego jest możliwość zabrania niemobilnych ochotników.

Te zwierzaki zrobiły na mnie szczególne wrażenie – przyznaje Basia - dzięki nim zyskałam pewność, że obecność wolontariuszy ma faktyczny wpływ na kondycję zwierząt w schronisku, że liczy się każdy gest, który pozwoli odbudować ich zaufanie do człowieka.


Co można jeszcze zrobić dla zwierzaków z Celestynowa?

1. Zaadoptuj zwierzaka -> Zobacz czekające zwierzaki

2. Zostań wolontariuszem – wykorzystaj swoje zdolności, aby pomóc zwierzętom. Masz samochód? – Pomóż przewozić potrzebujące zwierzęta. Świetnie radzisz sobie z portalami społecznościowymi? – Pomóż w działaniach promocyjnych i marketingowych. Masz naturę chomika? – > Oddaj zbędne koce i ręczniki na wysłanie legowisk.

3. Wesprzyj Fundację “TRIP”, która pomaga zwierzętom z Celestynowa.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , ,

(1) Komentarz

  1. Zaginiony says:

    Fantastycznie, że są osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez wspólnych spacerów z czworonożnym przyjacielem. Są też osoby, które w pracy przebywają więcej czasu niż poza nią, dlatego nie decydują się na przygarnięcie psa w swoje progi. Na http://zaginiony-znaleziony.pl też staramy się robić dla zwierząt dużo dobrego. Popieram wszelkie tego typu akcje

Skomentuj