Autostop, autostop

01-06-2012, 20:01 | Agnieszka

- Ludzi nie trzeba w szczególności zachęcać, tylko dać okazję, aby mogli pomóc. Nakierować ich. – Ksawery z grupą znajomych postanowili pojechać na majówkę autostopem z Wrocławia do świętego miejsca Medugorje. Wybrali się po łaski oraz niezapomniane wrażenia, piękne widoki i niesamowitych ludzi. Wrócili z tym wszystkim, a po powrocie otrzymali coś jeszcze – radość z zapełnionej puszki na stronie ich zbiórki dla Jasia.

Skąd taki pomysł na pomaganie? Czy wszystko poszło zgodnie z planem? O tym Ksawery:

Jestem zalogowany na Siepomaga od dłuższego czasu i zazwyczaj tylko klikałem, bo to darmowe :) Nie pracuję, więc ciężko mi znaleźć kasę, aby komuś pomóc. W tamtym roku byliśmy na stopa w Rzymie na beatyfikacji i już wtedy postanowiliśmy, że w następną majówkę jedziemy do Medugorje.

 

Przeglądając Siepomaga, wpadłem na pomysł, że podczas naszej podróży można komuś pomóc i stworzyć zbiórkę, bo i tak jedziemy, a nuż ktoś wpłaci. Urzekło mnie zdjęcie Jasia i to jemu chciałem najbardziej pomóc. Akcje reklamowałem przede wszystkim przez Facebooka. Wkleiłem link na kilka grup z informacją, że jedziemy i chcemy wesprzeć Jasia i, jak widać, jakiś odzew był :)

 

Wiadomo, że jak podczas każdej podróży stopem, nie obyło się bez przygód. Naszą największą (albo przygodą, albo gafą) było to, że wjechaliśmy do Bośni od północy i żeby dotrzeć do Medugorje, musieliśmy przejechać prawie całą Bośnię. Utknęliśmy w Sanski Most. Od 1 do 3 maja były w Bośni święta, więc ruch był mały, bo wszyscy spędzali czas z rodziną. Po wojnie ludzie są raczej nieufni i nie chcą brać na stopa, więc ogólnie było ciężko. Kilka kilometrów przeszliśmy z plecakami pieszo, bo nikt nie chciał się zatrzymać. Ale w końcu po 5 godzinach ktoś się zatrzymał.

 

Morał: Bóg zawsze działa, gdy straciło się już całą nadzieję :D Zawsze, gdy byliśmy wyczerpani, na maxa wkurzeni i pozbawieni nadziei na cokolwiek, to wtedy zawsze ktoś się pojawiał, kto albo nas podwoził, albo w jakiś sposób pomagał.

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +3, głosów: 3)
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

Skomentuj