Fundraising w Polsce – konferencja

06-04-2012, 16:08 | Agnieszka

 

Kampanie 1% trwające od początku roku powoli zbliżają się ku końcowi. Za kilka miesięcy organizacje pozarządowe będą mogły zbierać plony i oceniać, czy 1-procentowe “żniwa” były udane. Na wnioski będą miały kilka miesięcy…aż do kolejnej kampanii. Jednak kalendarz organizacji pozarządowych nie zamyka się w okresie składania deklaracji podatkowych. Jak pozyskiwać fundusze na działalność organizacji przez cały rok? Odpowiedzą specjaliści fundraiserzy podczas Szóstej Międzynarodowej Konferencji Fundraisingu w Polsce, która odbędzie się w dniach 9-10 maja w Warszawie w Pałacu Lubomirskich (siedziba BCC).

Tegoroczny temat Konferencji to: “Fundraising w Polsce – jak to zrobić?” Priorytetem będzie zdobycie przez fundraiserów i przedstawicieli organizacji pozarządowych praktycznej wiedzy i umiejętności profesjonalnego oraz etycznego pozyskiwania i wydatkowania funduszy. Wykładowcy skupią się na przedstawieniu polityki CSR i jej oddziaływania społecznego oraz budowaniu relacji fundraisera z biznesem.  Wydarzeniu towarzyszy “Konkurs na najlepszą kampanię fundraisingową”, gdzie głównym kryterium będzie wpływ społeczny kampanii i liczba beneficjentów.

Podstawą programu Konferencji będą warsztaty kompetencji wspierające fundraiserów z zakresu komunikacji, rozwoju osobistego, planowania i zarządzania. Osoby zajmujące się pozyskiwaniem funduszy otrzymają odpowiedzi na nurtujące pytania, m.in. jak przeprowadzić kampanię mailową, jak pozyskać media do współpracy, jak budować wizerunek organizacji, jak stworzyć stronę internetową.

Pod okiem specjalistów z całego świata uczestnicy Konferencji będą uczyć się przygotowywania i realizacji strategii fundraisingowych. Gościem specjalnym Konferencji będzie Pani Paulette Maehara z USA – wieloletnia Prezes i Dyrektor Generalny Association of Fundraising Professionals, które uznawane jest za lidera etycznego fundraisingu oraz zarządzania organizacjami pożytku publicznego.

Konferencja to dwa dni szkoleń, ale też możliwość rozmów na temat kondycji Trzeciego Sektora i kierunku rozwoju. Podczas spotkań odbędzie się już tradycyjnie Konkurs Janosika, którego uczestnicy w ciągu 1 minuty spróbują przekonać osoby zgromadzone na widowni, by przekazali mu swoje pieniądze. To świetny trening przed rozpoczęciem działań fundraisingowych w organizacji, a także możliwość pokazania swojej charyzmy.

Patronowaliśmy poprzednim edycjom Konferencji, dlatego szczerze zachęcamy wszystkich chętnych do udziału. Szczegóły znajdują się na stronie  www.konferencja6.fundraising.org.pl

Koszt 2-dniowej Konferencji wynosi 800 zł lub 600 zł dla Członków PSF. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na tutaj.


Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj