Gra Pierwsza Pomoc

14-03-2012, 12:31 | Agnieszka

Widzisz osobę leżącą na chodniku – co robisz? Większość uzna ją za pijaną i w ogóle nie podejdzie, nie mając wyrzutów sumienia. Wielu oddali się w bezpieczne miejsce i zadzwoni pod *112. Część zechce udzielić pomocy, ale nie pamięta, co robić. A ułamek jej udzieli, ponieważ ma wiedzę i nie boi się, że w ten sposób zaszkodzi.

Gra “Pierwsza Pomoc” uczy udzielania pierwszej pomocy. Przyda się także osobom, które miały szkolenie, np. podczas kursu n a prawo jazdy, ale już nie wszystko pamiętają. – Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Współczynnik przeżywalności można byłoby zwiększyć 2 – 3 krotnie dzięki zastosowaniu tzw. resuscytacji krążeniowo-oddechowej (nazywanej popularnie masażem serca i sztucznym oddychaniem). Niestety, obecnie pierwszej pomocy udziela się w przypadku 1 na 5 nagłych zatrzymań krążenia. – czytam w informacji o grze.

Czekać na pogotowie, czy robić od razu masaż serca? Ile uciśnięć, a ile oddechów trzeba wykonać? Kolejność czynności można przypomnieć sobie, poświęcając kilka minut na przejście gry. Za każde poprawnie wypełnione zadanie są przyznawane punkty. Wynik można poprawiać, utrwalając wiedzę. Jeśli wierzyć, że gry mają kształtować dobre nawyki, a później przenosić je w codzienne życie, warto sięgnąć do tej gry za każdym razem, gdy zapominamy, jak udzielać pierwszej pomocy. I dzięki temu nie bać się, że zamiast pomóc komuś, możemy mu zaszkodzić brakiem umiejętności ratowania życia.

ZAGRAJ w GRĘ!

Źródło: www.szkolenia-bhp24.pl

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +6, głosów: 6)
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

(2) Komentarzy

  1. Marek says:

    Mam do napisania wyłącznie że taka metoda nauki naprawdę jest pomocna i w sumie nie trudno się na tym skupić co jest genialne! Podoba mi się to podejście do takiej tematyki.. Rewelacja…

  2. Marek says:

    Bardzo fajna gra :) nauka przez zabawę jest chyba najlepszą formą nauczania :)

Skomentuj