Godzina dla Ziemi

30-03-2012, 14:41 | Agnieszka

Już jutro 31 marca o 20:30 rozpocznie się tradycyjna już akcja WWF – Godzina dla Ziemi. Punktem kulminacyjnym będzie zgaszenie świateł w znanych obiektach, instytucjach i zabytkach na całym świecie.Każdy z nas może przyłączyć się do akcji i wyłączyć światło w swoich czterech kątach, aby przez 60 minut pomyśleć o przyszłości Planety – naszego wspólnego dobra.

Sobotni wieczór przy świecach? Godzina dla Ziemi może być świetnym pretekstem. Pomysłów na spędzenie godziny w ciemnościach jest mnóstwo, można przebierać w najciekawszych. W zeszłym roku Kinga Rusin proponowała, by w tym czasie zagrać w butelkę. W tym roku podniosła poprzeczkę – obiecuje zgasić światła na Stadionie Narodowym, jeśli zbierze się odpowiednia ilość uczestników akcji. Licznik osób, które zadeklarowały, że poświęcą godzinę dla Ziemi i zgaszą światło, znajduje się na stronie http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/

Aby jak najwięcej osób zainteresować akcją, celebryci podjęli się wyzwań, które obiecują zrealizować, gdy licznik przekroczy wybraną przez nich ilość uczestników. Zespół Zakopower zobowiązał się przekazać wejściówki na koncert, gdy do akcji przyłączy się 5.000 osób. Obecnie licznik pokazuje ponad 18.000 osób, dzięki którym kolejne dwa wyzwania zostaną zrealizowane – Michał Piróg wytatuuje sobie drzewo na plecach (w podziękowaniu za 7.500 uczestników), a jeden z Domów Dziecka otrzyma z rąk Borysa Szyca sprzęt AGD (za 10.000 osób). Do jutra licznik będzie zliczał kolejnych fanów akcji. Jeśli przekroczy 30.000 osób, Kinga Rusin wyłączy światła na Stadionie Narodowym.

Godzina dla Ziemi ma wymiar symboliczny. W ciągu godziny nie uratujemy środowiska ani nie zahamujemy tempa degradacji planety. Akcja ma uświadomić, że jesteśmy odpowiedzialni za Ziemię i każdego dnia powinniśmy o nią dbać. W ramach inicjatywy WWF podjęto szereg działań, które mają uwrażliwić ludzi na konsekwencje obojętności na najważniejsze zagrożenia, takie jak globalne ocieplenie, wylesianie, brak wody, nadmierna ilość odpadów czy elektrośmieci. O tym, jak im przeciwdziałać, można przeczytać w mini-poradniku “Jak dbać o ziemię?”

Jak przyłączyć się do akcji?

1. Wejdź na stronę akcji

2. Obiecaj, że weźmiesz udział w akcji. W tym celu wypełnij formularz lub zarejestruj się przez Facebooka. Deklaracja ma na celu pokazanie orientacyjnej liczby osób, które przyłączą się do akcji. Ciężko byłoby zliczyć uczestników w inny sposób.

3. W najbliższą sobotę o 20:30 zgaś światło na 60 minut. W tym czasie pomyśl, jak możesz zmienić swoje nawyki, aby Ziemia służyła swoimi zasobami następnym pokoleniom.

Do dzieła, Planeta liczy na Ciebie!

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: -1, głosów: 3)
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj