Jak Polacy pomagają?

05-01-2012, 16:24 | admin


W najbliższą niedzielę po raz 20-ty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomoc. Co roku jest to niewyobrażalny zryw dobroczynności wśród Polaków. A my przy okazji zastanowiliśmy się, jak to jest z naszą chęcią pomagania? Wspólnie z serwisem badawczym StudentsWatch.pl przeprowadziliśmy badanie i dzielimy się pierwszymi wynikami.

 

W badaniu wzięło udział 2000 respondentów, z czego 1522 (76,1 %) zadeklarowało pomoc potrzebującym w minionym roku. Wśród form pomocy zdecydowanie najpopularniejsza jest pomoc finansowa, ale zaraz za nią znajdują się: pomoc pozafinansowa (np. przekazywanie darów rzeczowych potrzebującym), propagowanie akcji charytatywnych w serwisach społecznościowych oraz wolontariat.

 

1017 respondentów przyznało, że w minionym roku pomagali finansowo potrzebującym, przeważnie przez wysyłanie SMS-ów charytatywnych, następnie przekazywanie pieniędzy, zakup specjalnych produktów oraz przekazanie 1% podatku. Najmniej osób śledzi aukcje internetowe, z których dochód przeznaczony jest dla potrzebujących.

 

 

 

Już niedługo dalsza cześć wniosków płynących z naszego wspólnego raportu z portalem StudentsWatch.pl, a tymczasem opowiedzcie nam, jak Wy będzie pomagać w nadchodzącym Finale WOŚP?

Zdjęcie: sitepoint.com

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +2, głosów: 2)
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj