Policz się z cukrzycą biegająco

27-12-2011, 22:03 | Agnieszka

8 stycznia po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poza corocznym muzykalnym poruszeniem serc, finałowi towarzyszy bieg ulicami Warszawy. Jego nazwa “Policz się z cukrzycą” nawiązuje do programu WOŚP-u popularyzującego wiedzę na temat cukrzycy. Szósta edycja biegu jest tym bardziej powiązana z Wielką Orkiestrą, że w tym roku pieniądze zebrane 8 stycznia zostaną przeznaczone m.in. na zakup pomp insulinowych dla przyszłych mam chorujących na cukrzycę.

 

Otwarcie biegu zaplanowane jest na godzinę 13.30,biegacze ruszą 15 minut później. 5-kilometrowa trasa prowadzić będzie głównymi ulicami Warszawy, m.in. Mazowiecką, Królewską, Krakowskim Przedmieściem i Złotą. Start i meta zlokalizowane będą przy scenie głównej Finału WOŚP na Placu Defilad.

Zapisy na bieg rozpoczęły się w połowie grudnia, następnego dnia wyczerpał się limit 2 000 pakietów startowych z numerami, koszulkami i medalami. Na szczęście w biegu może wziąć udział każdy, nawet bez wcześniejszych zapisów. Nie chodzi przecież o koszulkę i medal (chociaż z pewnością miło mieć taką pamiątkę), ale o sam udział w biegu. Jeśli ktoś nie odbierze zarezerwowanego pakietu, przed biegiem będzie można go “przejąć”.

Bieg “Policz się z cukrzycą” to typowy fun run.  Nie ma pomiaru czasu, biegacze nie walczą o jak najwyższe lokaty. Dlatego też zachęcamy do udziału wszystkich amatorów biegania. Charyzmatycznych biegaczy, a także tych, którzy chcą swoim biegiem zebrać trochę darowizn dla WOŚP-u, zachęcamy do założenia zbiórek biegowych.

Jak założyć zbiórkę?

1. Po zalogowaniu się jako Pomagacz na Siepomaga, wystarczy wejść na oficjalną stronę celu WOŚP-Gramy z pompą i kliknąć “Zbieraj”.

2. W opisie zbiórki warto poinformować o udziale w biegu “Policz się z cukrzycą” i motywacji, która skłoniła, by w ten sposób wesprzeć WOŚP.

3. Kwota zbiórki może być symboliczna. Jeśli uda się w ten sposób poinformować innych o idei biegu, będzie to największy sukces.

4. Link do zbiórki można przesłać do rodziny, znajomych, sąsiadów, kolegów z pracy. Jeśli popierają i doceniają to, co robi WOŚP, na pewno zechcą wesprzeć zbiórkę biegową (a może nawet sami pojawią się na starcie). Może 8 stycznia odwiedzi nas już mroźna zima, więc kibicować na zbiórce będzie cieplej niż na Placu Defilad.

Więcej informacji o biegu można znaleźć na stronie http://bieg.wosp.org.pl

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +1, głosów: 1)
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

(1) Komentarz

  1. Kamel24 says:

    Gorąco polecam i zapraszam do kibicowwnia.

Skomentuj