Mikołajki dla Mikołajka

06-12-2011, 12:33 | Agnieszka


Święty Mikołaj codziennie pomagał biednym i potrzebującym. Dzisiaj patronuje wszystkim swoim imiennikom, a przede wszystkim sprawia radość dzieciom, które, w zależności od regionu Polski, znajdują prezenty pod poduszką, w bucie lub w skarpecie. I każdy, nawet najmniejszy drobiazg, wywołuje przeogromną radość – w końcu w ten sposób rodzi się wiara w cuda i spełnienie marzeń. Z okazji Mikołajek można zrobić też prezent prawdziwemu Mikołajkowi. Ma 2 latka, niesamowity uśmiech oraz kilkanaście operacji za sobą.

Wzorem Świętego Mikołaja, zróbmy coś wspólnie dla tego małego Mikołajka.

Pierwszym gestem dobra może być dorzucenie się do zbiórki na specjalny aparat do chodzenia HKFO.  W zeszłym tygodniu lekarze z Łodzi powiedzieli, że mały ma szansę chodzić. Taka diagnoza w przypadku dzieci z rozszczepem kręgosłupa nie zdarza się często. Mikołajek przyczynił się do jej postawienia, kiedy podczas badania wyprostował się i samodzielnie stanął przy balkoniku. Radość rodziców była nie do opisania, ale zaraz po niej pojawiło się pytanie – skąd wziąć 13 tys.zł na aparat do nauki chodzenia. 3 tys.zł dofinansuje NFZ, pozostałe pieniądze rodzice muszą zebrać sami. Każda złotówka w puszce Mikołajka rysuje coraz bardziej wyraźne kształty aparatu do nauki chodzenia.

KONKURS mikołajkowy !!!

W pomoc dla Mikołajka włączyła się też Poczta Kartkowa. Dzisiaj serwis świętuje swoje pierwsze urodziny i urodzinowy tort zamienił na konkurs z nagrodami. Wystarczy wysłać życzenia mikołajkowe do znajomych na Facebooku, by wygrać 7-dniowy pobyt w przytulnym  domku w górach, zestaw ceramiki ozdobnej lub pakiet kartek świątecznych. W jaki sposób uczestnicy konkursu pomagają Mikołajkowi? Na kartkach konkursowych jest zdjęcie chłopca. O jego historii ma szansę dowiedzieć się cała Polska. A im więcej osób pozna tego dzielnego maluszka, tym większa jest szansa, że ktoś zdecyduje się pomóc mu zrobić pierwszy samodzielny krok. Dlatego zachęcamy do składania życzeń mikołajkowych, wysyłając kartki z Mikołajkiem. Tak też można mu pomóc!

Szczegóły konkursu na stronie.

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +3, głosów: 3)
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , ,

Skomentuj