Licznik Siepomaga wybił 1 000 000 zł e-darowizn

13-11-2011, 21:31 | Agnieszka


1milion_siepomagaW końcu nadszedł ten dzień! Wykorzystując moc, jaką ma społeczność Siepomaga, wspólnymi siłami, chęciami i marzeniami uzbieraliśmy pierwszy milion złotych. Ten milion to kilkaset potrzebujących, którzy otrzymali pomoc, ponad 400 internetowych zbiórek z różnych okazji, niewyobrażalna ilość wzruszeń, emocji i radości.

A wszystko zaczęło się w 2008 r… Kiedy powstawała idea Siepomaga, niewiele osób widziało w niej duży potencjał. Oto Patryk Urban, pracownik jednego z dużych banków i absolwent e-biznesu poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, wpada na dość przewrotny pomysł. Wychodzi z założenia, że skoro państwo nie jest w stanie skutecznie pomóc potrzebującym, trzeba zrobić to w inny sposób. Ludzi dobrej woli nie brakuje, trzeba tylko dać im możliwość wprowadzenia w życie swoich ideałów. W efekcie powstał serwis Siepomaga.pl, pierwsza polska platforma charytatywna.

W wielu zachodnich Państwach istnieją podobne serwisy. Gromadzą olbrzymią społeczność osób, które biorą los innych w swoje ręce. A w obecnych czasach Internet ułatwia znalezienie osób chętnych do działania nawet na drugim końcu kuli ziemskiej. Pomaganie nie jest takie trudne, zwłaszcza jeśli jest nas dużo, widać jego efekty.

- Uwierzyłem, że wspólnymi siłami możemy zrobić dużo dobrego – przyznaje Patryk – i chciałem zarazić tą wiarą innych. Ale najpierw trzeba było stworzyć miejsce w sieci, w którym będą mogli spotkać się Pomagacze. I tak przez kilka miesięcy powstawał serwis. Do tej pory charytatywność kojarzyła się jedynie z ludźmi bardzo zamożnymi. Ale to nie tak. Każdy może być dobrym człowiekiem bez względu na wielkość portfela. 

Siepomaga pokazuje, że pomagać może każdy, zarówno finansowo, jak i swoim zaangażowaniem. Bycie potrzebnym to jedno z piękniejszych uczuć, które sprawia, że czujemy się wartościowymi ludźmi. A środowisko życia Siepomaga, czyli Internet, daje wiele możliwości dzielenia się dobrem z potrzebującymi ludźmi i zwierzętami.

Klikacze cieszą się popularnością wśród internautów. Wystarczy kilka sekund dziennie, by pomóc – czasem więcej zajmuje zamknięcie wyskakujących reklam. Na Siepomaga wszystkie polskie stronki do charyatywnego klikania są zebrane w jednym miejscu – w zakładce “Klikaj”. Dla zapominalskich mamy przypominacze do zainstalowania na komputerze. Każdego dnia przypominają o pomocnym klikaniu.

Zrzucanie się na wspólny cel charytatywny, czyli tzw. crowdfunding. Taka zasada przyświecała Danielowi, który rozpoczął akcję “1 zł dla życia”- Każda fundacja czy jakakolwiek instytucja charytatywna cieszyłaby się niezmiernie, gdyby znalazł się sponsor, mogący ofiarować 100 000 zł. Nie oszukujmy się jednak, takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko! – pisze Daniel na stronie akcji – Ale przecież nie trzeba szukać 1 osoby, która ofiaruje 100 000 zł. Może znajdzie się 100 osób, które ofiaruje 1000 zł? Albo 1000 osób 100 zł? Albo 10000 osób, z których każda przekaże 10 zł? A co by było, gdyby zebrało się 100 000 osób i każda ofiarowałaby jedynie 1 zł? Za każdym razem wynik jest ten sam – ofiarujemy potrzebującym 100 000 zł! O ile jednak łatwiej jest znaleźć 100 000 osób, które ofiarują 1 zł niż 1 osobę, która przekaże 100 000zł. W listopadzie można przekazać symboliczną złotówkę na pulsoksymetr dla Emilki http://siepomaga.pl/r/listopad

Własne zbiórki. Często bezsilność i zrezygnowanie ogarniają samych Pomagaczy. Bardzo chcą wesprzeć bliski ich sercu cel, ale sami nie dają rady. Licznik darowizn porusza się w ślimaczym tempie, a chciałoby się pomóc jak najszybciej. Bo na przykład operacja jest wyznaczona na kolejny miesiąc. Wtedy nie pozostaje nic innego, tylko wkręcić w pomaganie innych. Z pomocą przychodzą zbiórki. Każdy może założyć własną zbiórkę w kilka minut. Urodziny, maraton, ślub – to najpopularniejsze okazje zbiórek. A wiele z nich jest bez okazji. Organizator zbiórki zaprasza gości, znajomych, przyjaciół, sąsiadów, itp. do odwiedzenia strony zbiórki i przyłączenia się do uzbierania całej kwoty.

 

Taką zbiórkę założył ostatnio Grzegorz z Antyweb.pl, świętując z nami uzbierany milion. Czytelnicy serwisu zaangażowali się w pomoc małemu Maksiowi. Poruszenie było tak wielkie, że w ciągu kilku godzin zakończyła się i zbiórka i cel.

 

Szliśmy w kierunku miliona złotych e-darowizn, po drodze udoskonalając Siepomaga. Ominęliśmy PESEL przy wpłatach z zagranicy, wprowadziliśmy groszkówki, czyli darowizny z kwotą po przecinku. Niedawno pojawił się koszyk darowizn, tak bardzo wyczekiwany przez Pomagaczy, którzy chcieli za jednym razem wesprzeć kilka celów charytatywnych.

Mamy wiele pomysłów na pomaganie, dlatego po kolejny milion nie chcemy iść, ale biec. I prosimy – biegnijcie z nami!

_________________

Ten milion to sukces wszystkich Pomagaczy i potrzebujących, których życie zmieniło się dzięki otrzymanej pomocy. Dlatego każdy z nas jest milionerem :) Można rozpoznać milionerów z Siepomaga na FB. Zachęcamy do przypięcia milionerskiej pinezki.

Przypnij!

 

 

Przypnij!

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +1, głosów: 1)
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj