Nocna Jazda Konkursowa

24-11-2011, 15:12 | Agnieszka


10 grudnia 2011 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza na wyjątkowe wydarzenie- NOCNĄ JAZDĘ KONKURSOWĄ. Poza niesamowitym wyścigiem samochodowym, który cieszy się kilkudziesięcioletnią tradycją, w zeszłym roku rajdowcy ustanowili kolejną tradycję – pomoc potrzebującym.

Rajd jest organizowany przez zwycięzcę poprzedniej edycji. Rok temu dumnymi posiadaczami Leśnego Dziada byli bracia Krotoscy. To oni postanowili wzbogacić rajd o element dobroczynny. Nie wiedzieli, jakim echem odbije się ich pomysł wśród uczestników. Tym bardziej, że za wsparcie zbiórki Nocki załoga pozbywała się tylko symbolicznie 2 punktów karnych. Mimo to kilkadziesiąt osób przyłączyło się do zbiórki. I w dużej mierze dzięki tym osobom 5-letni Radek pojechał na turnus delfinoterapii.

Zwycięzcy zeszłorocznej edycji Nocnej Jazdy Konkursowej – Jakub Golec i Łukasz Pokrywka – postanowili zachęcić rajdowców do większego zaangażowania w tegoroczną zbiórkę charytatywną Nocki. Każda załoga, dorzucając się do zbiórki, ma na starcie 20 punktów karnych mniej. A celem zbiórki jest wsparcie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do zbiórki, a także spróbowania sił na Torze Poznań podczas Nocki. Zapoznać się z zasadami i zapisać na rajd można na stronie internetowej.

 

“Nocka” po raz pierwszy zorganizowana w 1962 r. jest imprezą popularno-turystyczną, której głównym celem jest popularyzowanie turystyki samochodowej wśród mieszkańców, nie tylko Wielkopolski oraz podnoszenie ich umiejętności zachowania się na drogach w trudnych, nocnych, zimowych warunkach. Ma na celu propagowanie zasad Kodeksu Ruchu Drogowego oraz promowanie trzeźwości za kierownicą.

“Nocka” rozgrywa się w normalnym ruchu ulicznym i polega na przejechaniu specjalnie wytyczoną trasą według otrzymanych wskazówek i wykonaniu zadań specjalnych. Udział w imprezie oprócz rywalizacji sportowej daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnie przygotowanych próbach sprawnościowych zorganizowanych na zamkniętych terenach, poza ruchem ulicznym, zarówno na trasie “Nocki”, ale również na Torze Poznań.

Zwycięzcom klasyfikacji generalnej, mistrzom prób sprawnościowych oraz załogom, które najlepiej spiszą się na trasie wręczone zostaną pamiątkowe puchary. Nagrodą główną jest jednak przechodnia rzeźba “Leśnego Dziada”, na której widnieją nazwiska zwycięzców wszystkich edycji.

Wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +1, głosów: 1)
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , ,

Skomentuj