Miejskie Podróże Książkowe (MPK)

21-11-2011, 16:03 | Agnieszka

Po narzekaniu na to, że czytelnictwo książek w Polsce spada, przyszła pora na inicjatywy, które mają rozbudzić w nas pasję czytania. Jedna z takich akcji rozpoczyna się dzisiaj w Poznaniu. Skrót jej nazwy MPK nawiązuje do miejsca całego przedsięwzięcia – poznańskiej komunikacji miejskiej.

Inicjatorem kampanii jest Fundacja Bookarest. Chcą zachęcić Poznaniaków do wykorzystania czasu spędzanego w tramwajach i autobusach właśnie na czytanie. Szacują, że osoba, która każdego dnia spędza w drodze do pracy, szkoły itp. 20 minut, w ciągu roku jest w stanie przeczytać 10 książek. Biorąc pod uwagę remonty, pewnie i więcej – ale wszystko z korzyścią dla czytających ;)

Kampania będzie trwała pięć dni. W tym czasie poznańskie tramwaje i autobusy będą codziennie odwiedzać „książkowi kontrolerzy”. Jednak zamiast sprawdzać bilety, będą wręczać pasażerom fragmenty książek oraz zapraszać do bibliotek i księgarń. Myślę, że ciekawym pomysłem byłoby zrobienie dnia czytających gapowiczów – zaczytani tego dnia nie musieliby kasować biletów. Niejeden tramwaj byłby wtedy wypełniony molami książkowymi!

W ramach kampanii odbędą się także trzy spotkania autorskie, na które organizatorzy zapraszają do zabytkowego autobusu, tzw.„Ogórka”. Ilość miejsc jest ograniczona, wejściówkę można otrzymać po zgłoszeniu mailowym na adres fundacja@bookarest.pl

Więcej informacji o tej inicjatywie można znaleźć na Facebooku

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj