Do pomagania gotowi, start!

09-11-2011, 13:45 | Agnieszka


16 października na starcie Poznań Maraton stanęło kilka tysięcy biegaczy, a wśród nich wyjątkowa drużyna – pracownicy Kompanii Piwowarskiej. W maratonie biegają od początku jego istnienia. Chociaż podczas 42-kilometrowej trasy zmagają się z własnymi słabościami, ich udział w biegu ma o wiele większą wartość – pomagają potrzebującym. W tym roku zebrali ponad 5 tysięcy zł na leczenie Martynki.

Pięcioletnia Martynka cierpi na bardzo rzadką chorobę o nazwie Cornelia de Lange Syndrome. Ma duże oczy, zadarty nosek i jest bardzo drobna. Niestety, jej rozwój fizyczny i umysłowy jest opóźniony. Największym kłopotem jest to, że dziewczynka nie mówi. Według psychologa i logopedy teraz jest najlepszy czas, by wykorzystać potencjał drzemiący w Martynce. Aby go nie tracić, drużyna KP postanowiła zorganizować zbiórkę maratonową „Biegniemy po głos dla Martynki”.

Inicjatorem i organizatorem zbiórki charytatywnej podczas biegu maratońskiego jest Maciej Król.

Kto biegł w maratonie dla Martynki?

Zawodnikami są pracownicy Kompanii Piwowarskiej, od działu Produkcji, Administracji po Marketing i IT. Można powiedzieć, że z każdego działu mamy przedstawiciela. Staramy się, aby co roku liczba osób była coraz większa. W tegorocznym Półmaratonie brało udział 5 osób, w Maratonie już 10!!

Kto decyduje o celu charytatywnym biegu?

Kilka miesięcy przed Maratonem prosimy pracowników o zgłaszanie celów. Te najczęściej powtarzane wpisujemy na listę i organizujemy głosowanie. Wybieramy cel, który otrzymał najwięcej głosów.

Czy pierwiastek charytatywności pomaga przebiec maraton?

Każdy z maratończyków startuje w maratonie z różnych powodów: aby udowodnić, że da radę, pokona własne słabości, itd., ale z pewnością świadomość, że biegnie również po zdrowie dla chorej dziewczynki, jest dużym bodźcem.

Dlaczego zbieraliście pieniądze przez zbiórkę na Siepomaga?

Poprzednio skorzystaliśmy z zagranicznej strony oferującej tworzenie akcji charytatywnych JustGiving.com. Szukaliśmy jednak strony polskiej, która pomogłaby w zbieraniu pieniędzy. Liczne fora internetowe sugerowały właśnie stronę Siepomaga.pl. Skontaktowaliśmy się i rozpoczęliśmy współpracę.

W charytatywnym biegu wzięło udział kilka osób, a zbiórkę wsparło kilkadziesiąt osób. W jaki sposób „niebiegający” pracownicy kibicowali akcji?

Każdy mógł przeczytać informacje o  maratonie oraz o  zaangażowaniu naszych pracowników w zbiórkę dla Martynki ma Małym Piwie, czyli wewnętrznym portalu społecznościowym dla pracowników Kompanii Piwowarskiej oraz w mailingach do wszystkich pracowników i współpracowników, również tych za granicą.

_______________

Rodzice Martynki od samego początku nie ukrywali wzruszenia. Nie spodziewali się, że w tak krótkim czasie uda się zebrać pieniądze na rozpoczęcie terapii córki. Być może na którymś z kolejnych maratonów, Martynka będzie już głośno kibicować…albo zapamięta kolejność zawodników na mecie.

Dar pracowników Kompanii Piwowarskiej jakby nam z Nieba spadł – był dla nas niesamowitym, bardzo miłym zaskoczeniem. Podzielenie się z kimś swoim trudem i wysiłkiem, czy finansami, też przecież zdobytymi nie za darmo…Zapomnieć się tego nie da! Również Martynka na swój sposób zapamiętała to wydarzenie, bo gdy teraz na spacerze widzi samotnego biegacza, dopinguje mu, klaszcząc w raczki. Podobnie gdy widzi na zdjęciu biegnących lub maszerujących ludzi…  

martynka_siepomagaDzięki zebranej kwocie możemy teraz swobodnie planować szereg spotkań z psychologiem i logopedą. Zaczynamy już od teraz i zamierzamy mniej więcej raz w miesiącu odbyć spotkanie z psychologiem. Dowiemy się jak pracować z Martynką z dnia na dzień, jakie przeprowadzać ćwiczenia, żeby wspomóc jej rozwój, głównie pod kątem komunikacji. Martynka jest całkiem bystra i z pewnością będzie się ładnie rozwijać. Na pewno w którymś momencie zacznie mówić. Jesteśmy co do tego przekonani i pełni nadziei – to tylko kwestia czasu i odpowiedniej pracy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji!

Rodzice Martynki”

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: +3, głosów: 2)
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , ,

Skomentuj