Międzynarodowy Dzień Zwierząt

04-10-2011, 8:35 | Agnieszka

4 października obchodzimy święto naszych braci mniejszych. To oni są najwierniejszymi przyjaciółmi, którzy wysłuchają największych narzekań i zamiast kręcić głową, przyjacielsko merdają ogonem. To oni potrafią przyjemnym mruczeniem przeprosić za figle w postaci zrzuconej doniczki z kwiatkiem, czy zwędzonej kanapki. Dlatego tego dnia kochajmy je jeszcze bardziej!

A jeśli nawet ktoś nie jest miłośnikiem zwierząt, na pewno doceni pracę osób, które na co dzień śpieszą na ratunek biednym, pokrzywdzonym. Dzięki takim osobom coraz mniej zwierząt błąka się po ulicach, a i ludzie stają się lepsi – głośne akcje obrońców zwierząt szerokim echem odbijają się w świadomości społeczeństwa.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt życzymy wszystkim zwierzakom pełnych misek, kochających właścicieli i zielonej trawy pod łapami. Na Siepomaga mamy kilka zwierząt czekających na pomoc. Może akurat dzisiaj szczęście się do nich uśmiechnie - pomóż im. A gdyby ktoś chciał wypełnić pustkę spowodowaną brakiem pupila, który będzie czekał pod drzwiami, ewentualnie na szafie, w torebce lub innym zaskakującym miejscu, zachęcamy do adopcji.

W połowie sierpnia zmarła Pani Krystyna – właścicielka 30 kotów i 3 psów. Wszystkie zwierzęta przebywają w Warszawie. Opiekę nad nimi przejęła Pani Monika – bliska znajoma zmarłej.

Ich dotychczasowa właścicielka dbała o nie najlepiej jak mogła. Widząc warunki, w jakich mieszkała, można stwierdzić, że w dużym stopniu kosztem własnych codziennych wyrzeczeń. Te koty nie rozmnażały się u niej – większość z nich jest wysterylizowana. Przygarniała je pod swoje skrzydła, wiedząc że ktoś może im zrobić krzywdę, że są już niechciane, niekochane. Kilkanaście kotów i jeden pies znalazły już nowych właścicieli. Pozostałe nadal czekają. Zaadoptuj zwierzaka Pani Krystyny!

Pieski są dwa. Kontakt w sprawie adopcji: Ania, tel. 691-708-333

Sara

Sonia

_____________________________________________________

Krówka i Góralka

Kotów jest troszkę więcej. Większość z nich jest cały czas zestresowana przenosinami do domów tymczasowych i jest w trakcie socjalizacji, więc na razie za wiele nie można powiedzieć o ich charakterze. Na pewno są to koty przyzwyczajone do domowych warunków (nie wychodzące), w różnym wieku, przyzwyczajone do towarzystwa innych kotów oraz psów. Część z nich wymaga doleczenia dolegliwości typu świerzb, zapalenia, itp., zatem adoptujący powinni mieć świadomość, że koty mogą wymagać (szczególnie na początku) intensywniejszej opieki weterynaryjnej. Kontakt w sprawie adopcji: Anna, tel. 609-391-639.

Cząber

Pumiś

Unis

Chaba

Wiktorek

Pieprz

Ai

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

(3) Komentarzy

 1. Marzena says:

  Witam,

  Codziennie obserwuję sytuacje w których właściciele znęcają się nad swoimi zwierzętami. Kiedy tylko mogę robię tym zwierzętom zdjęcia. Uważam, że za taką sytuację osoby te powinny płacić wysokie odszkodowania. Niestety, nie znam dobrze działającej organizacji, która chroni prawa zwierząt. Nie wiem ile razu już pisałam w tej sprawie.

 2. Anna says:

  Koty wymagające leczenia, już je dostały w domach tymczasowych. Niektóre są już zupełnie zdrowe.

 3. Ania says:

  Nic się nie zmieni, dopóki nie zmienią się przepisy o ochronie praw zwierząt i mentalność “ludzka” – a jak wiemy w tym drugim przypadku, to bardzo daleka droga… Wysokie kary pieniężne oraz pozbawienie praw wolności powinny być solidnym “odstraszaczem” dla “ludzi” którzy krzywdzą zwierzęta. Szkoły powinny wprowadzić zajęcia podczas których organizowane są pogadanki na temat opieki nad zwierzętami, współpracować ze schroniskami i organizacjami działającymi na rzecz ochrony praw zwierząt. Każda osoba powinna wiedzieć co to jest sterylizacja i jakie niesie ze sobą plusy. Temat “rzeka”, ale na szczęście jest wielu dobrych ludzi którzy starają się działać na różnych polach z jednym tylko przesłaniem “dobro zwierząt jest najważniejsze”.

Skomentuj