Jedyna taka SyMfonia

17-09-2011, 12:45 | Agnieszka


W Polsce ok. 40 000 osób choruje na stwardnienie rozsiane (SM), a właściwiej byłoby napisać “żyje z SM”, ponieważ mimo wszelkich wzlotów i upadków, które SM na co dzień dostarcza swoim wybrankom, jest wiele terapii, które dają nadzieję na złagodzenie skutków SM. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego od 20 lat szerzy wiedzę o SM. W niedzielę 18 września SyMfonią Serc podsumuje 20-lecie działalności.

Festyn będzie trwał od 11:00 do 21:00 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Szykuje się tak wiele atrakcji, że nawet najbardziej wybredni znajdą coś ciekawego dla siebie. Koncerty zespołów będą przeplatane pokazami tanga i happeningami. Podczas parady zabytkowych samochodów panie będą mogły na chwilę oddalić się, by zgłębić tajniki florystyki albo rzucić okiem na pokaz masażu głowy. Będą też zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe, dzieci na pewno nie oprą się pogłaskaniu fretek, królików, kotków i świnek morskich. A żeby pozostał symboliczny ślad tego wspaniałego dnia, proponuję odwiedzić krwiobus i oddać 450 ml życiodajnego płynu. Cały program jest dostępny na stronie.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego patronowało w zeszłym roku wyprawie Marka i Konrada “Obchodzę Polskę, bo obchodzą mnie ludzie z SM”. Kilka miesięcy szli wzdłuż granic Polski, opowiadając o stwardnieniu rozsianym. Zorganizowali też wtedy internetową zbiórkę charytatywną i zebrali na rzecz Towarzystwa prawie 2 tys.zł.

Wszystkich, którzy niewiele wiedzą o SM, a chcieliby poznać trudności, z jakimi na co dzień borykają się chorzy, zachęcam do przejścia symulacji Mam SM.pl, a także wsparcia działalności PTSR -> przekaż darowiznę

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , ,

Skomentuj