Dawcom w Darze

10-08-2011, 16:38 | Agnieszka


Lato to okres urlopów, dlatego Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce tak dotkliwie odczuwają latem brak chętnych do podzielenia się z potrzebującymi tym życiodajnym płynem. Alarmują media, alarmujemy i my – kto może, niech odda krew. Nie tylko dla ogromnej satysfakcji z podzielenia się bezcennym surowcem, nie tylko dla dnia wolnego od pracy i nie tylko dla słodkiego ekwiwalentu energetycznego w postaci kilku tysięcy czekoladowych kalorii. Jest jeszcze jeden powód – zniżki dla krwiodawców.

Akcja Dawcom w Darze zrodziła się w głowie, nie mogło być inaczej, wieloletniego Honorowego Dawcy Krwi. Cztery lata temu Kuba Terakowski postanowił zmobilizować firmy do wyróżnienia honorowych dawców zniżkami. Idea jest prosta – firmy oferują dawcom zniżki od 5 do 50% na swoje produkty i usługi. Do programu dołączyło już ponad 70 obiektów noclegowych (głównie schroniska górskie) i ponad 20 firm z innych branży. Aktualna lista wszystkich przedsiębiorstw, które zniżkami doceniają honorowych krwiodawców, jest dostępna na stronie www.dawcomwdarze.pl

Zachęcam do skorzystania ze zniżek i jak najczęstszego odświeżania uprawnień do ich otrzymywania – czyli oddawania krwi :) Dla przypomnienia – dawcą krwi może zostać każda zdrowa osoba wieku 18-65 lat. Mężczyźni mogą oddawać krew co 2, a kobiety co 3 miesiące. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , ,

Skomentuj