Smutna historia psa przebranego w sukienkę

04-07-2011, 15:55 | Agnieszka


Historia nie tyle smutna, co okrutna. Do tej pory nie znaleziono właściciela/oprawcy/kata. Wszelkie tropy proszę zgłaszać do Fundacji “Zwierzę nie jest rzeczą”. Poniżej apel o pomoc.

Szukamy świadków, którzy mogli widzieć tego psa w dniu 22 czerwca (środa) w okolicach miejscowości Osieczany, Zarabie, Myślenice. Każda informacja jest dla nas bardzo ważna. Za podanie istotnych informacji zostanie przyznana nagroda.

Zostaliśmy poinformowani w piątek (24 czerwca), że w środę około godziny 23.00 ciężko ranna suka z roztrzaskanym łbem, licznymi ranami zadanymi tępym narzędziem, przebrana w błękitną , zakrwawioną sukienkę wyczołgała się z przydrożnego rowu na jezdnię. Pies pełzał po jezdni i bardzo krwawił. Na miejsce wezwano patrol Policji z Myślenic, który wezwał lekarza weterynarii. Pies został uśpiony. O zajściu poinformował nas jeden ze świadków zbulwersowany sytuacją, że Policja odjechała nie interesując się sprawą.

Po otrzymaniu zgłoszenia w piątek usiłowaliśmy się dowiedzieć czegokolwiek na miejscu, ale niestety nikt nic nie wiedział. Ani dyżurny oficer, ani lekarz który usypiał psa. Nikt nie zabezpieczył zwłok ani nie próbował wyjaśnić zaistniałej sytuacji.

Po kilku godzinach udało się znaleźć martwego psa zawiniętego w worek, który czekał na przyjazd firmy utylizacyjnej. Zabezpieczyliśmy zwłoki i przewieźliśmy do Krakowa do Państwowego Zakładu Higieny Weterynaryjnej na sekcję.

Niestety w poniedziałek okazało się, że w Krakowie nie ma możliwości przeprowadzenia szczegółowej sekcji ani wystawienia opinii , która mogłaby stanowić dowód w ewentualnym postępowaniu. Suka została przetransportowana w skrzyni z lodem do Wrocławia do Katedry Patologii i Weterynarii Sądowej.

Aktualnie staramy się także, aby Prokuratura wydała oficjalne postanowienie o powołaniu Biegłego, gdyż tylko na podstawie takiego wniosku opinia może być użyta w Sądzie. Zdajemy sobie sprawę, szansa na że wykrycie sprawcy jest bardzo znikoma , jednak będziemy próbowali dotrzeć do jakichkolwiek informacji.

Zamieszczamy zdjęcia psa i sukienki. Może ktoś je rozpozna lub gdzieś widział. Sukienka jest bardzo stara i charakterystyczna. Taka jaką nosiły nasze babcie. Uszyta ze sztucznego materiału przypominającego żorżetę, od talii plisowana.

Szukamy właściciela , lub kogoś kto widział tego psa. Telefony kontaktowe do Fundacji 695307709 lub 692334433.

Aktualne informacje na Facebooku.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

(13) Komentarzy

 1. Magda says:

  Przeraża mnie bestialstwo z jakim “ludzie” traktują zwierzęta… “Ludzie”, ba! Oni powinni być traktowani gorzej od wszystkiego co żyje na tm świecie! Mam nadzieję, że uda się Wam odnaleźć oprawcę. Jestem z Wami całym sercem.
  A sunia biedna… To takie wspaniałe zwierzęta skłonne trwać przy panu do samego końca. Nie rozumiem, jak można coś takiego robić! :(

 2. Joanna says:

  śmierć za śmierć ,ludzie czują się bezkarni dlatego tak traktuja biedne zwierzaki ,niestety w naszym kraju nikt nie dba o ich interesy -nie ma na to funduszy ,powinny być patrole .które będa broniły zwierzaków i wymierzały karę ,może wtedy sie polepszy los tych niewinnych, kochanych gadzinek;)

 3. maria says:

  Serce się ściska z żalu.Dopaść takich zwyrodnialców i zrobić im to samo.
  Jakie Państwo -takie prawo-

 4. Sabina says:

  Jestem zszokowana całą tą historią !! ;(( Niektórzy ludzie są po prostu bez serca! Bidna psina aż się serce kraja ;(( mam nadzieję,że uda wam się znaleźć złoczyńcę ..

 5. Ula says:

  To chore ! Nie Ma slow !!

 6. Marzena says:

  ludzie nie mają wyobraźni! Tym, którzy postępują tak ze zwierzętami najchętniej zastosowałabym dla nich prawo ‘oko za oko’ może wtedy dotarłoby do nich, że zwierzęta też czują! Oby udało znaleźć się tego, kto to zrobił. Choć znając polskie prawo sprawca zostanie potraktowany bezkarnie.

 7. Rafał says:

  Przykład idzie z góry.
  Spójrzmy na zachowanie policji! Odjechali nie podejmując żadnych działań w tej sprawie.
  Jeśli poli9cjanci nie zostali ukarani, inni też będą tak postępować i tak właśnie nakręca się znieczulica. Dziś pies zignorowany na ulicy prze policję. Jutro ci sami policjanci zignorują Twoje dziecko w potrzebie, lub nie udzielą pomocy potrzebującemu. Policja ostatnimi czasy bardzo mocno pracuje na statystyki i wykrywanie “grubych spraw” nie interesując się tym co naprawdę jest szkodliwe, tym co dotyka nas wszystkich. Przestępstwami pospolitymi. Totalna znieczulica i ignorancja tam gdzie nie powinno mieć miejsca na takie zachowania! Takim policjantom D Z I Ę K U J E M Y !

 8. Paulina says:

  Bezsilność… i przerażający smutek. Ale na taka bezsilność potrzebne jest wlasnie dzialanie! Jesli będą informacje w tej sprawie-PUBLIKUJCIE!!!! Naprawdę…czasem wstydze sie, ze jestem przedstawicielem gatunku, który potrafi zdobyć sie na takie bestialstwo. Głupie, puste okrucieństwo!
  :( ((

 9. bincoder says:

  Ciekawe czy policja też tak sobie beztrosko odjedzie jak ten sam degenerat przebierze następnym razem nie psa tylko człowieka w sukienkę i go zmasakruje… Takie potwory zwykle zaczynają na bezbronnych zwierzętach a potem przerzucają się na bezbronnych ludzi.

 10. Edyta says:

  Biedna psiana…smutne, że nikt nie widział tego lub widzieć nie chciał… napiszcie jak sprawa wygląda i czy są juz jakieś zatrzymane osoby

 11. Marta says:

  zwyrodnialców należy karać…i to jak najsurowiej.
  Nasz sejm zamiast zająć sie nową ustawą- obywatelski projekt o ochronie zwierzat -woli sie kłócić.
  A może wysyłać takie opisy takich sytuacji posłom ??? – może da im to cos do myślenia. Pozdrawiam Wszystkich ,którzy działają na rzecz zwierząt

 12. KarinaBellaThorne rządzixd says:

  Tego człowieka szlak trawi ! Jak tak można robić!to jest wielki grzech trudno przebaczyć!Śpij dobrze Piesku [*]

 13. Karolina says:

  JAK MOŻNA TAK BESTIALSKO TRAKTOWAĆ ZWIERZĘTA?! Do cholery jasnej, ja miałam psa, którego NIESTETY trzeba było uspać.
  Ale nikt tego nie chciał, a ta śliczna suczka zdechła z rąk ludzkich? Jak można… Nie rozumiem takich ludzi, wszyscy tak traktujący zwierzęta powinni być karani. To jest moje zdanie… A ta cholerna policja… Hmmm… Tego nie można nazwać policją. To ŚMIECIE nie ludzie.

Skomentuj