Małym jachtem do krainy lodowców

15-06-2011, 17:22 | Agnieszka


Czterech żeglarzy w cztery tygodnie planuje małym jachtem z kadłubem o długości 8 m dopłynąć do brzegów Islandii. Wyruszą 24 czerwca z Norwegii, a dalej przez Szetlandy i Wyspy Owcze do celu. Do tej pory przygotowania idą jak w zegarku, jedynym opóźnieniem jest znalezienie osób do realizacji drugiego równie ważnego celu – wsparcia Fundacji Marka Kamińskiego.

Nie trzeba pływać, żeby pomóc dobić do brzegu charytatywnego, jakim jest wsparcie Fundacji, która od wielu lat pomaga dzieciom i młodzieży w dążeniu do pokonywania wszelkich barier, mimo niepełnosprawności. Pamiętacie wyprawę Jaśka Meli z Markiem Kamińskim? Teraz Jasiek sam działa na rzecz osób, które dzięki protezom mogą sięgać po wszystkie marzenia, także te o podróżach. A zaczęło się od Kamińskiego.

Każdy, kto popiera działania Fundacji i gest żeglarzy, może się przyłączyć do zbiórki.  Piotr, Jurek, Andrzej i Daniel za każdą pokonaną milę chcieliby zebrać 1 zł na Fundację. Długo szukali sponsora, aż trafili na Siepomaga. Planują przepłynąć 2 000 mil, do wykupienia jest jeszcze 1887 mil, więc starczy dla wielu :)

Aktualności z wyprawy można poczytać na stronie www.malymjachtem.pl

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj