Sztafeta dla Sławka

16-05-2011, 15:39 | Agnieszka


29 maja na Polu Mokotowskim Accreo Ekiden wystartuje sztafeta Maratonu Warszawskiego. Sześcioosobowe drużyny będą rywalizować ze sobą na odcinku 42,195 km podzielonym na kilkukilometrowe odcinki.

Sztafeta jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią współzawodnictwo zespołowe, dla osób, które czują się niepewnie startując samodzielnie oraz dla tych, którzy lubią po prostu aktywnie wspólnie spędzać czas. A także dla tych, którzy chcą pomagać. Tak jak dwie drużyny Przeglądu Sportowego.

Jak sami mówią, nie walczą o wysokie lokaty, większość z nich nie biega też regularnie. Jest jednak coś, co pchnie ich do biegu. Sławek – strażak z Kątów Wrocławskich stracił nogi w wypadku. Kierował wozem strażackim jadącym na akcję. Teraz przebywa w szpitalu, jednak nie może doczekać się powrotu do zdrowia i do pracy. Mógłby pracować na przykład w dyspozytorni, gdyby tylko miał…

Protezy. 200 tysięcy złotych jedna – cena nieosiągalna dla jednej rodziny. Drużyny Przeglądu Sportowego postanowiła wybiegać te protezy. Albo chociaż zacząć, przetrzeć ścieżki dla innych. Chcą zebrać 1,5 tys.zł. Kropla w morzu? Może. Ale gdyby każdy dorzucił kroplę, powstałby w końcu ocean.

Poznajcie ich – zwykłych niezwykłych ludzi.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , , ,

(3) Komentarzy

  1. jolanta says:

    na jaki numer konta mozna przelac pieniadze dla strazaka?

  2. Agnieszka says:

    Wystarczy kliknąć “Pomóż”, a pojawi się formularz wpłaty i nr konta będzie już tam.

  3. Jagoda says:

    Strażacy pomagają nam, my pomóżmy strażakowi!!! Pozdrawiam

Skomentuj