Krwiobieg

20-05-2011, 13:06 | Agnieszka


Najbliższy weekend zapowiada się nie tylko burzowo, ale też bardzo…krwawo. Fundacja Mam Marzenie po raz kolejny zaprasza mieszkańców największych polskich miast do wzięcia udziału w życiodajnych zawodach – zbiórkach krwi. Osobiście, mam nadzieję, że to będzie najbardziej krwawy weekend w roku.

Jeden dawca ratuje życie 3 dzieci. O tym, że krwi ciągle brakuje, wie każdy z nas. Wielu oddaje krew – szacuje się, że ok. 60% dawców krwi to regularni goście Centrów Krwiodawstwa i pasażerowie Krwiobusów. Największym problemem jest dotarcie do osób z grupą krwi, która występuje w naszym kraju najrzadziej, czyli A Rh-, O Rh-, B Rh- oraz AB Rh-. Krew grupy O Rh- jest nazywana altruistyczną, ponieważ można ją przetoczyć każdej osobie, natomiast dla człowieka z tą grupą można podać krew tylko tej samej grupy (tylko 6 %  osób w Polsce posiada grupę O Rh-)

Fundacja Mam Marzenie znana jest z tego, że łapie spadające gwiazdki, by wywołać uśmiechy na twarzy małych marzycieli zmagających się z chorobami. I chociaż choroba nie pozbawia marzeń, na pierwszym miejscu jest jedno, często nie do spełnienia – zdrowie. Efekty poprzednich edycji to kilkadziesiąt litrów krwi w każdym mieście. W tym roku akcja jest organizowana z większym rozmachem, dlatego powinny paść rekordy.

Wszystkich chętnych do wystartowania w Krwiobiegu, odsyłam na stronę http://krwiobieg.org

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

(1) Komentarz

  1. Ewa says:

    Super że takie akcje są organizowane, szkoda że tak rzadko. Ja wybierałam się razem z dziećmi, bo w Białymstoku było przewidziane wiele atrakcji dla całej rodziny, niestety okazało się, że nie mogę oddać krwi. Mam nadzieję że uda się przy kolejnej okazji :-)

Skomentuj