Dzień Dobrych Uczynków

19-05-2011, 13:16 | Agnieszka

Dzisiaj możemy dać upust swojej dobroci -  19 maja świętujemy Dzień Dobrych Uczynków. Jeśli w każdy inny dzień hamujecie swoją chęć do spontanicznej pomocy, dzisiaj możecie rozdawać i kolekcjonować dobre uczynki do utraty sił.

Inspiracji nie trzeba daleko szukać. Czasem dobre słowo wystarczy. Nie mówiąc już o “wyświechtanych” przykładach, takich jak pomoc przy niesieniu zakupów, ustąpienie miejsca w tramwaju czy autobusie. Moim osobistym dobrym uczynkiem jest zwracanie uwagi niesprzątającym właścicielom psów. Skala tych działań jest niewielka, ale zawsze to coś.

Gdyby w pojedynkę było smutno zbierać dobre uczynki, można dołączyć do inicjatywy Fundacji Arka. Po raz siódmy hucznie obchodzą Dzień Dobrych Uczynków. W Warszawie organizatorzy wraz z przedszkolakami i uczniami będą rozdawać przechodniom ciastka i upominki z propozycjami dobrych uczynków.

- W ciasteczkach można znaleźć proste pomysły na dobre uczynki, które każdy może zrobić, np. uśmiechnąć się do sąsiada lub zorganizować zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. – powiedziała nam koordynatorka akcji, Ala Czerwińska. Arka włączyła najmłodszych do świętowania, dzięki czemu mogą się przekonać, że warto zrobić coś bezinteresownie, za zwykłe “dziękuję”.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: ,

Skomentuj