Poznań Hussars pomagają Zuzi

15-04-2011, 16:14 | Agnieszka

Gdyby nie oni, nie tylko ja bym pozostawała w nieświadomości istnienia Lacrosse w Poznaniu. Być może do Polski ten sport wcale by nie dotarł – Poznań Hussars to jedni z inicjatorów tej dyscypliny w naszym kraju. Chociaż na meczach są bezlitośni wobec przeciwników, poza boiskiem mają miękkie serca i pomagają, gdy tylko nadarzy się okazja.

Od dawna są zaangażowani w akcję „Krwawy Hussar” i oddają honorowo krew dla potrzebujących. – Któregoś dnia jeden z kolegów z drużyny powiedział, że skoro w ten sposób pomagamy, dlaczego nie wspomóc również innych akcji i zacząć zbierać pieniądze na leki czy operacje. – przyznaje Krzysztof Hamrol. Jedynym ich problemem była decyzja, dla kogo zadedykować pierwszą zbiórkę. – Im więcej stron oglądaliśmy na siepomaga.pl tym coraz ciężej było podjąć decyzję. Naszą wybranką została Zuzia, która choruje na mukowiscydozę. Wzbudziła w nas ogromną sympatię i dlatego postanowiliśmy, że zaczniemy od niej. Ale mamy nadzieję, że na tym się nie skończy, bo już są plany by pomóc kolejnym osobom.

Na zbiórce ich pomaganie się nie kończy. W najbliższą sobotę, 16 kwietnia o godzinie 15.30 na stadionie MOS’u przy ulicy Gdańskiej 1 w Poznaniu zagrają mecz z Kraków Dragons. Poza wygraną, liczą na „uskrzydlone serca” widzów, którzy będą mogli dorzucić się do zbiórki na niezbędne leki dla Zuzi.

Dlaczego warto wybrać się na mecz? Chociażby dlatego, że jest to jeden z najstarszych amerykańskich sportów, a Indianie rozgrywali kilkudniowe mecze trwające od świtu do zmierzchu. Bez obaw, obecnie mecze trwają krócej. - Lacrosse w Polsce jest mało popularny, lecz dokładamy wszelkich starań, by stał się on rozpoznawalny na krajowym podwórku. – mówi Krzysztof.- Staramy się pokazywać wszędzie, gdzie jest to możliwe, bierzemy udziały w różnych akcjach promocyjnych, ale też charytatywnych. Chcemy przez to pokazać, że środowisko polskiego lacrosse nie jest hermetycznie zamknięte lecz otwarte dla każdego.

Więcej informacji o Poznań Hussars i Lacrosse na stronie internetowej www.poznanhussars.pl

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj