Mama pomaga

12-04-2011, 22:55 | Agnieszka


W wiosennej akcji nie do końca, zgodnie z nazwą, mama pomaga, lecz to mamom i opiekunom pomagają organizatorzy Candia i Wosana. W ramach akcji przekazują domom dziecka i innym ośrodkom opiekuńczym mleko modyfikowane i wodę źródlaną.

Akcja prowadzona jest na Facebooku. Pierwszym krokiem jest polubienie strony akcji, a następnie wybranie ośrodka na interaktywnej mapie Polski. - Szukaliśmy w każdym województwie ośrodków, które mają małe dzieci do 3 roku życia i które mają nieposzlakowaną opinię – o pomoc w wytypowaniu prosiliśmy Urzędy Wojewódzkie, które sprawują kontrolę nad domami dziecka. – mówi Łukasz Cholewicki z agencji iFusion.pl, która opracowała koncepcję akcji. Na mapie jest 11 ośrodków, więc lokalni patrioci z kilku województw (podlaskiego, lubuskiego, pomorskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego) będą musieli wybrać placówkę z innego regionu. Za każde “Lubię to!” sponsorzy przekażą 1 zł. Co 2 tysiące “lajków” woda i mleko o wartości 2 tyś.zł zostaną przekazane do ośrodka, który otrzyma najwięcej głosów.

Organizatorzy są mile zaskoczeni popularnością akcji. Pierwsza przesyłka już trafiła do Domu Małych Dzieci w Chełmie: 144 litrów mleka i 756 litrów wody. – Akcję Mama Pomaga zaplanowaliśmy na trzy miesiące, ale nie wykluczamy jej przedłużenia, jeśli spotka się z dużym zainteresowaniem – mówi Natasza Nikiel, kierownik działu marketingu i PR Wosany – Wraz z naszym partnerem, firmą Candia, chcemy przeznaczyć na akcję 50 tyś. złotych.  Paweł Matecki, Marketing Manager firmy Candia, dodaje –  Liczymy na użytkowników Facebooka – to od nich zależy, ile domów dziecka, ośrodków opiekuńczych dla dzieci i samotnych mam skorzysta z pomocy w ramach naszej akcji.

Zainteresowanych akcją odsyłamy na Facebooka.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

Skomentuj