Akcja DAR PAR

14-04-2011, 11:32 | admin

Nieważne, czy jesteś po ślubie, czy przed, czy wybierasz się w najbliższym czasie na jakąś weselną ceremonię, czy też nie – Akcja “Dar Par” jest skierowana do absolutnie wszystkich!

Z myślą o dzieciach

Organizatorem akcji jest portal Ślubowisko.pl, który wdrożył w życie bardzo oryginalny pomysł łączenia przyjemnego z pożytecznym, a mianowicie – ceremonii ślubnych z pomaganiem dzieciom. Co więcej, idea ta jest o tyle interesująca, że to najczęściej właśnie w chwili ślubu myśli się o dzieciach…. W tym wypadku pary myślą jednak nie tyle o dzieciach własnych, ale tych z… Domu Dziecka.

Jak wcześniej wspominaliśmy, nie trzeba jednak znajdować się w sytuacji zawierania związku małżeńskiego – choć do takich osób jest skierowany portal Ślubowisko.pl - aby pomóć dzieciakom. Przykładowo, mamy w domu dużo zbędnych zabawek po naszych pociechach, które to zabawki w zasadzie marnują się i czekają na to, aż coś się z nimi w końcu zrobi? To świetnie! Możemy zatem z tej okazji, zarejestrować się na portalu, pobawić w projektanta własnego ślubu (warto nawet wtedy, kiedy zabawa ta będzie spóźniona o przeszło 20 lat), a potem przyłączyć się do akcji na rzecz Domów Dziecka.

Jak to działa?

Wchodzimy na stronę akcji “Dar Par” i wybieramy sobie placówkę pomocową.  Aby przetestować dla Was działanie portalu, utworzyliśmy sobie tam swój własny profil w procesie krótkiej rejestracji. Po tej to rejestracji, mamy możliwość wybrania Domu Dziecka, który znajduje się w naszej lokalizacji. Następnie wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym zadeklarujemy datę, do której dostarczymy dane zabawki (przybory, artykuły higieniczne itp.), oraz powołać się na witrynę Ślubowisko.pl. To w zasadzie wszystko! Oprócz oczywiście rzeczywistego, a nie wirtualnego zrealizowania tego, co zadeklarowaliśmy.

Śluby przyszłości

Śluby przyszłości to kategoria nie tak odległa jakby sie wydawało. Mając na myśli rozwijający się obecnie prężnie sektor uroczystości weselnych (nad niektórymi weselami pracuje się dosłownie tyle samo czasu, co nad powiedzmy stworzeniem wielkiego dzieła sztuki!) wierzymy w to, że wesela mogą być okazją do pomagania innych.

Przykładem mogą być np. organizowane zbiórki przez użytkowników SiePomaga, którzy dzieląc się własnym szczęściem, proszą gości weselnych o wsparcie podczas ceremonii nie ich samych, ale wybranych przez nich beneficjentów naszego portalu. Jak stwierdziła w wywiadzie nasza para weselna – Aga i Kuba: “Co byśmy zrobili z taką ilością kwiatów? Postanowiliśmy po prostu zrobić coś fajnego, podzielić się szczęściem, zobaczyć jak zareagują znajomi, mieć trochę satysfakcji.” Podobne podejście wykazują także inni nasi użytkownicy – Gump wraz ze swoją małżonką, Monika i Tomek oraz wielu innych, za co jeszcze raz Wam serdecznie dziękujemy!

A o ciekawych zbiórkach (przed i po)ślubnych z pewnością jeszcze od nas usłyszycie.

Źródła dołączonych zdjęć: 1, 2

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , ,

Skomentuj