ABCkondycja dla Pauliny

14-04-2011, 15:58 | Agnieszka

Biegacze ze Stowarzyszenia „Kondycja“ działającego na terenie Powiatu Piaseczyńskiego koło Warszawy, postanowili zadedykować swój start w X Cracovia Maratonie 18-letniej Paulinie z podkarpackiej Siepietnicy, cierpiącej od urodzenia na bardzo poważną chorobę. Maraton odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 kwietnia.

Witajcie! Jesteśmy biegaczami amatorami, trenujemy w Stowarzyszeniu Rekreacyjno-Sportowym “Kondycja”. Niektórzy z nas mają już za sobą pierwsze przygody z maratonem, dla niektórych – X Cracovia Maraton będzie debiutem na tym dystansie. Postanowiliśmy, by oprócz satysfakcji z przebiegniętego maratonu i radości z niewątpliwie pobitych rekordów życiowych, spożytkować swój wysiłek także w inny, pożyteczny sposób. Tak zrodziła się idea akcji charytatywnej.

Znajomi jednej z naszych zawodniczek mają 18-letnią córkę Paulinę, która cierpi od urodzenia na zespół piramidowo-pozapiramidowy. Chcemy pomóc Paulinie oraz jej rodzicom i przy okazji startu w Maratonie Krakowskim organizujemy zbiórkę charytatywną na jej rehabilitację. Na całym świecie zbiórki biegowe są bardzo popularne, a udział w takiej akcji – jest zaszczytem. Swoim zaangażowaniem chcielibyśmy zachęcić wszystkich do propagowania idei zbiórek biegowych i angażowania się w takie akcje.

Zachęcamy wszystkich uczestników i kibiców Cracovia Maraton do wsparcia biegaczy “Kondycji” na trasie i w zbiórce.


Oceń ten post:
minusplus
(ocena: -1, głosów: 1)
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj