Książka z nadzieją. Konkurs na recenzje!

10-03-2011, 11:58 | admin

Od 21 lutego do 21 marca rusza nowa inicjatywa: interesujący konkurs pt. “Książka z nadzieją”. Jego inicjatorkami są Magda i Marta Wróbel, absolwentki socjologii i pasjonatki dziennikarstwa obywatelskiego.  Hasłem przewodnim akcji jest znalezienie wśród książek znanych i mniej znanych takich pozycji, które zasłużą na miano tytułowej “książki z nadzieją”, a następnie wyprodukowanie własnej recenzji na ten temat. W recenzji należy przede wszystkim zawrzeć własne refleksje na temat tego, dlaczego książka zasłużyła na takie miano, tudzież dlaczego budzi w nas pozytywne emocje (a może w jakiś sposób łamie stereotypy, bądź oddziałuje terapeutycznie?)

Prace zgłaszane na konkurs nie mogą przekraczać 2500 znaków wraz ze spacjami. Recenzje należy przesyłać na adres e-mail: ksiazkaznadzieja@onet.eu do wspomnianego 21 marca. Jednak to bynajmniej nie koniec konkursu! Spośród nadesłanych prac zostanie wyłonionych 10 najlepszych recenzji. Za to, jaka recenzja wygra, odpowiedzialni możecie być już Wy sami – pod każdą recenzją, czytelnicy przez tydzień od umieszczenia materiału będą mogli na stronie organizatora dodać komentarz z głosem na wybrany tekst. Natomiast te recenzje,  które przejdą do kolejnego etapu, zostaną opublikowane w serwisach dziennikarstwa obywatelskiego http://www.doorg.info oraz www.wiadomosci24.pl.

Sam fakt umieszczenia recenzji na wyżej wymienionych portalach z pewnością już może być motywacją do wzięcia udziału w konkursie. Niemniej organizatorki inicjatywy przewidziały także inne nagrody – nagrody książkowe. Jak mówią – nie ma ich wiele, lecz liczą na odzew uczestników akcji. Tym bardziej, iż jak twierdzą, tego typu inicjatywy pobudzają aktywność społeczną Polaków, skłaniają do refleksji, nierzadko także poprzez właśnie czytelnictwo i zgłębianie różnych problemów, lepiej udaje się nam zrozumieć naszą własną sytuacje życiową. Jako laureatki wyróżnienia Lady D. 2010 w kategorii aktywność społeczna, Marta i Maria Wróbel udowodniły swoją pracą i postawą, że nawet niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji własnych zamierzeń. Inna sprawa – że wtedy, kiedy tylko mają okazję, pomagają innych.

Właśnie takich bohaterów i treści szukajcie zatem w książkach, i szybciutko wysyłajcie swoje recenzje – śpieszcie się, termin zakończenia konkursu jest już bliski!

* Zdjęcie pierwsze – źródło [1]

* Zdjęcie drugie – fot. Rafał Jabłoński

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , , ,

Skomentuj