Zbieraj pomocne kartridże

03-02-2011, 12:48 | Agnieszka


Jest wiele powodów, by nie wyrzucać do kosza pustych pojemników po tuszach i tonerach . Od kiedy firma Printeco wpadła na pomysł skupu charytatywnych kartridży, dochodzi jeszcze jeden – pomoc Filipkowi i Mateuszowi.

Celem akcji jest przekazanie wpływów pozyskanych z zebranych pustych tuszy i tonerów na cele charytatywne. – Ludzie chętnie pomagają, ale nie zawsze dysponują wolnymi środkami. Dzięki takiej akcji mogą zbierać puste tusze i tonery, zamiast wyrzucać je do kosza, a dzięki temu nie tylko dbać o środowisko, ale także pomagać. – przekonuje Renata Cichoń z Printeco. Wystarczy, że osoba zbierająca puste zaznaczy, że jej życzeniem jest przekazanie całości kwoty na wybrany cel charytatywny. Na stronie internetowej jest oficjalny cennik, wg którego całość kwoty za zebrane tonery będzie przekazana na wskazany przez zbierającego cel. Środki uzyskane z charytatywnych kartridży Printeco wpłaca na utworzone w tym celu zbiórki.

Zasady

Lepiej jest przesyłać większe paczki, tzn. paczki o jak największej wartości, wtedy koszt transportu jest procentowo niski. Przy wysyłce o wartości powyżej 150 zł koszt pokrywa Printeco. Przy mniejszych wartościach kwota za przesyłkę jest odejmowana od wartości całkowitej tonerów. Zachęcamy zatem do przygotowania większych ilości, tak, aby uzbierało się pustych pojemników za kwotę min. 150 zł – wtedy Printeco pokrywa koszty przesyłki i całą kwotę przekazuje na cel charytatywny. Są to najczęściej paczki wielkości do 30 kg.

Przesyłkę zleca Printeco, więc zbierający nie będzie musiał sam jej organizować. Wystarczy poinformować telefonicznie lub mailowo, skąd i kiedy odebrać kartridże. W przesyłce powinna być informacja o nadawcy przesyłki i celu, na który mają zostać przekazane środki oraz, jeśli to możliwe, lista zebranych pojemników. Bardzo ważne jest, aby tonery były dobrze zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas transportu (najlepiej kilkakrotnie zawinąć je pojedynczo np. w gazetę). Szczegółowe instrukcje znajdują się na stronie.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

(3) Komentarzy

 1. Ania says:

  Super akcja! Zaraz zaczynam zbierać, w pracy powinnam trochę tego mieć!

 2. Ewa says:

  W końcu ludzie powinni sobie uprzytomnić, jak sami niszczą to wszystko, co ich otacza i zacząć to zmieniać. Krok po kroczku. Czemu by więc nie zacząć od tonerów. A jeśli jeszcze to ma pomóc chorym dzieciom????? DO DZIEŁA POLACY!

 3. Piotr says:

  Nie wiedziałem o tej akcji:(
  Możecie na mnie liczyć.
  Może nie jest tego zbyt dużo ale od czegoś trzeba zacząć.
  Pozdrawiam i trzymam kciuki
  Piotrek

Skomentuj