Nowe kartki i… konkurs

08-02-2011, 14:26 | Agnieszka


Pisaliśmy już o genialnej inicjatywie Poczty Kartkowej, która przekazuje część dochodu z wysłanych kartek na leczenie Mateusza. Wspominaliśmy też, że postępy akcji można śledzić na specjalnie utworzonej zbiórce.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wysłaliście rekordową liczbę kartek charytatywnych. Bo właściwie dlaczego, pamiętając o bliskich i ich świętach, nie wysłać im zamiast zwykłej kartki takiej, która pomaga walczyć Mateuszowi z białaczką? Tym bardziej, że nie trzeba stać samemu w kolejce na Poczcie, więc zaoszczędzony czas można wykorzystać w ciekawszy sposób. Jeśli ktoś uważa, że wysyłanie kartek przez Pocztę Kartkową jest skomplikowane, oznacza to, że jeszcze nie wysłał żadnej kartki tą drogą. Niedługo nadarzy się kolejna okazja, żeby spróbować – Walentynki. Święto co prawda nie pochodzi z Polski, ale zadomowiło się u nas na stałe, i szczerze mówiąc, ciężko byłoby je wymeldować. Chociaż zagorzali przeciwnicy mają dość serduszek, które przytłaczają swoją czerwonością z witryn sklepowych, miło otrzymać tego dnia kartkę od tajemniczego Walentego lub nieśmiałej Walentynki. Wśród kartek charytatywnych znajdziecie 5 kartek walentynkowych. Jeśli chcecie w tym dniu powiedzieć komuś coś miłego lub po prostu wbrew wszelkiej krytyce, nastrój walentynkowy lubicie i celebrujecie, skorzystajcie z kartek, które pomogą Mateuszowi.

Kartki, które leczą

Do tej pory wysłaliście kilkadziesiąt kartek, które wsparły leczenie Mateusza. Poczta Kartkowa tak bardzo wkręciła się w pomaganie, że wpadła na kolejny pomysł.– Często kontaktujemy się z bliskimi Mateusza, by spytać o jego zdrowie. Pewnego dnia pomyślałam, że jest wiele osób w całej Polsce zaangażowanych w pomoc Mateuszowi, którzy chcieliby, a nie mają możliwości, wesprzeć go na duchu, powiedzieć, że będzie dobrze. Tak powstał pomysł kartek do Mateusza – mówi Alicja Mendel z Poczty Kartkowej. Ze względu na obniżoną odporność, odwiedziny znajomych Mateusza musiały się ograniczyć do minimum. Jest jednak sposób, by każdy z nas mógł dodać mu otuchy w walce z chorobą – napisać do niego kartkę. W zakładce Pomagamy Pomagać->SiePomaga znajdują się kartki, które można wysłać do Mateusza. Wystarczy w polu adres wpisać „Kartka dla Mateusza”, a Poczta Kartkowa będzie wiedziała, że ta kartka ma trafić do jego skrzynki (a dodatkowo 2,5 zł do puszki na jego leczenie).

Coś dla konkursomaniaków!

Spośród kartek, które zostaną wysłane do 14 lutego, co setna wygrywa nagrodę. Jaką? Za każdym razem inną. A wśród nich jest sprzęt sportowy, kosmetyki, książki, ceramika, obrazy i sprzęt elektroniczny. Jeśli macie rękę do wygrywania konkursów, pewnie niedługo znajdziecie się na liście zwycięzców. A jeśli do tej pory nigdy nic nie wygraliście, może właśnie to będzie ten pierwszy raz? Szczegóły tutaj.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj