Zwierzolubni na Zwierzowóz

31-01-2011, 15:30 | Agnieszka


Jeśli masz zwierzaka, pomóż innym zwierzętom – tym, które nie mają pełnych misek i kochających właścicieli. Serwis Zwierzolubni.pl przeznaczy 1 zł od każdego zarejestrowanego użytkownika na zakup samochodu interwencyjnego dla zwierząt, tzw. Zwierzowozu, który pozwoli Fundacji Viva! szybciej docierać do poszkodowanych zwierząt, a tym samym uniknąć wielu zwierzęcych tragedii.

Jak pomóc?

1. Wejdź na http://www.zwierzolubni.pl/ i zarejestruj się.
2. W profilu dodaj zdjęcie swojego zwierzaka.
3. Wyślij e-mail do redakcji serwisu na biuro@zwierzolubni.pl, w treści wpisz hasło zwierzowóz + link do Twojego uzupełnionego profilu na zwierzolubni.pl. Po otrzymaniu maila, redakcja przekaże 1 zł na zbiórkę na Zwierzowóz.

Serwis zwierzolubni.pl skierowany jest do właścicieli i miłośników psów, kotów i innych zwierzaków. Pozwala na poznanie swojej “zwierzolubnej” okolicy – przede wszystkim innych właścicieli zwierząt mieszkających w pobliżu, ale też sklepów zoologicznych, weterynarzy, psich fryzjerów, itd. Zarejestrowani użytkownicy mogą m.in. umówić się na wspólny spacer z psami lub sąsiedzką opiekę nad zwierzakiem na zasadzie wzajemności – opieka za opiekę.

Pomysłodawczynią portalu jest Sylwia Zawada, prywatnie właścicielka pięknej rosyjskiej koteczki Zuzanki. – Kiedy mieszkałam w Irlandii, miałam sąsiada – właściciela 2 kotów. Często pilnowaliśmy swoich zwierzaków na zasadzie wzajemności, gdy jedno z nas wyjeżdżało. Wtedy zrozumiałam, że takich przyjaźni potrzebuje niemal każdy właściciel zwierzaka, szczególnie mieszkający w dużym mieście.- tak zrodził się pomysł założenia serwisu.

Akcja zwierzolubnych spotkała się z aprobatą i entuzjazmem wielu miłośników zwierząt. Rejestracja trwa kilka minut, daje dostęp do bazy przydatnych miejsc dla wszystkich miłośników zwierząt, a na dodatek umożliwia uzbieranie potrzebnej kwoty na Zwierzowóz. Informacja o akcji rozchodzi się droga wirusową – społeczność zwierzolubnych się rozrasta i wciąga innych w pomaganie.

Jak przyznaje redakcja, wrażliwość na potrzebujące zwierzęta jest jedną z nadrzędnych wartości serwisu. – Ważny jest szacunek do drugiej żywej istoty – do drugiego człowieka, do zwierząt, a także do przyrody. Dziś nie tylko wiele zwierząt, ale też tysiące osób jest bezdomnych, głodujących, maltretowanych psychicznie i fizycznie. Wierzę, że im lepiej będziemy traktować siebie nawzajem, tym lepiej będzie naszym zwierzętom.W Polsce jest mnóstwo osób i organizacji, które pomagają potrzebującym i na pewno stopniowo sytuacja będzie się poprawiać. Jednak główna rzecz to zmiana świadomości – nie można tylko narzekać, że jest źle i czekać na kogoś, kto rozwiąże problemy. Ważne, żeby każdy z nas czuł się odpowiedzialny za siebie, swoją rodzinę, swoje zwierzaki, swoje podwórko i swoje osiedle.

Gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki za powodzenie akcji. Zbiórkę zwierzolubnych można śledzić na stronie

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: -1, głosów: 1)
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , ,

Skomentuj