Oddaj choinkę po Świętach

04-01-2011, 14:02 | Agnieszka

Każdego roku Polacy kupują na Boże Narodzenie ponad 5 mln naturalnych choinek. Radują one nie tylko najmłodszych, często przy ubieraniu świątecznej damy bawią się całe rodziny. Święta mijają, a choinka nie cieszy już oka swoją zielonością, a na dodatek irytuje domowników opadającymi igłami. Co zrobić z taką niechcianą choinką?

Śmietniki po Świętach zamieniają się w lasy brzydkich choinek. Naprzeciw wysłużonym świątecznym drzewkom wyszli organizatorzy akcji ” Śmieci do śmietnika, choinki do lasu”. Już trzeci rok z rzędu w Katowicach można oddać stare choinki, które zostaną zutylizowane i przerobione na biomasę, a następnie sprzedane producentom energii. Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu roli odnawialnych źródeł energii i upowszechnienie zwyczaju poświątecznej utylizacji choinek. Drzewka można przynosić od 2 stycznia do 6 lutego do wyznaczonych punktów.

Połowa dochodu ze sprzedaży surowca zostanie przeznaczona na zakup młodych drzewek, które zostaną posadzone przez dzieci i młodzież ze śląskich szkół 22 kwietnia, podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi. W poprzednich latach zebrano ok. 600 drzewek, dzięki czemu uczniowie posadzili na wiosnę 20 sadzonek.

Mamy nadzieję, że inne miasta zaczną naśladować organizatorów katowickiej akcji (Poli Trade Polska i IKEA Katowice). Przecież świąteczna choinka symbolizuje rajskie drzewo życia charakteryzujące się niezwykłymi właściwościami. Dlatego, kiedy przestanie cieszyć zmysły – do lasu z nią!

Więcej informacji o kampanii na stronie www.choinkidolasu.pl

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

Skomentuj