Jasełka

12-01-2011, 15:40 | Agnieszka

15 stycznia w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia odbędzie się koncert jasełkowy. Organizatorem imprezy pod hasłem: „Zatrzymajmy magię świąt – spektakl charytatywny dzieci dzieciom” jest stowarzyszenie Come To Help.

Dochód z biletów zostanie przeznaczony na turnusy rehabilitacyjne dla Podopiecznych CTH. Organizatorzy wierzą, że i tym razem poznaniacy nie zawiodą. Przekonali się o tym przy okazji wcześniejszych także niesztampowych wydarzeń, jak koncert gospel „Help dla regeneracji – razem możemy więcej”, kiedy zbierano fundusze dla powodzian.

- Chcemy zorganizować spotkanie, w którym połączymy tradycyjne ujęcie polskich świąt wraz z nietypowymi aranżacjami kolęd. Jakimi? To już trzeba przekonać się na własne uszy i oczy – zachęca Karolina Kaziów, prezes Stowarzyszenia Come To Help i dodaje – zależy nam także na przełamaniu barier i pokazaniu, że mimo problemów ze zdrowiem dzieci niepełnosprawne potrafią się tak samo bawić i może nieco bardziej potrzebują akceptacji otoczenia.

Tym razem do pomocy będą zachęcać dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 69 w Poznaniu które na scenie zaprezentują występy muzyczne, teatralne i taneczno-sportowe. Całość poprowadzona zostanie przez Gabrysię – podopieczną CTH, której towarzyszyć będą przedstawiciele stowarzyszenia.

Szczegółowy plan Jasełek:

1. Świąteczny pokaz akrobatyczny „Elfy św. Mikołaja”

2. Jasełka w wykonaniu grup teatralnych (m.in. pantomima, teatr cieni)

3. Tradycyjny spektakl jasełkowy

4. Pokaz taneczny „Taniec reniferów”

5. Autorski spektakl opracowany w ramach projektu edukacyjnego przez młodzież gimnazjalną

6. Wspólne kolędowanie pod przewodnictwem szkolnego chórku

___________

Start imprezy przewidziany jest na godzinę 17.00. Wejściówki można nabyć również przez poniższą zbiórkę, wpłacając 15 zł. Szczegóły w treści zbiórki.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

Skomentuj