Wyślij kartkę bliskim – pomóż Mateuszowi

22-12-2010, 10:49 | Agnieszka

Wokoło jest pełno dobra, zimą trzeba je tylko czasem otrzepać z grubej warstwy śniegu. I chociaż  Poczta Kartkowa ruszyła właśnie zimą, śnieg nie powstrzymał jej przed pomaganiem innym – postanowiła wesprzeć leczenie Mateusza Krawczyka. Ostra białaczka spadła na niego we wrześniu, jak grom z jasnego nieba – tydzień przed 18-tymi urodzinami. Dzięki Poczcie Kartkowej może drugi raz otworzy się niebo – tym razem z lepszymi informacjami.

Podtrzymuj tradycje

Nikt z nas nie jest samotną wyspą, mamy ogromną potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem. Coraz częściej wysyłamy życzenia e-mailem lub SMS-em – bo jest łatwiej i szybciej. Coraz rzadziej znajdujemy kartki w skrzynkach pocztowych i tym bardziej doceniamy ich nadawców, którym się chciało najpierw kartkę wybrać, zaadresować, pomyśleć nad życzeniami, i postać trochę w kolejce po znaczek i w końcu wrzucić do skrzynki. Uff, tyle zachodu, by sprawić nam odrobinę radości.

Serwis PocztaKartkowa.pl umożliwia wysłanie kartki okolicznościowej bez wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać kartkę z wirtualnej galerii, wpisać życzenia, określić odbiorcę… – karnet w eleganckiej kopercie trafi do skrzynki pocztowej adresata . Koniec z kolejkami na poczcie! Wysłanie kartki trwa bardzo krótko, można też skorzystać z gotowych życzeń. Cena takiej kartki w sklepie jest zazwyczaj wysoka, i łączny koszt dla użytkownika w Poczcie Kartkowej – 7,99 zł (a ręcznie robione kartki 11,49) – jest porównywalny do kosztu samodzielnego wysłania kartki. A oszczędzamy mnóstwo czasu.

Na cenę kartki składa się: jej zakup/wydruk, znaczek pocztowy, nadrukowanie życzeń i adresu. Kartka wysyłana jest najpóźniej następnego dnia po złożeniu zamówienia listem priorytetowym, więc teoretycznie powinna dotrzeć następnego dnia po wysyłce. Praktycznie – kartki docierają do odbiorcy w ciągu trzech dni od dnia zamówienia.

Pomagają Pomagać

Podtrzymując zwyczaj wysyłania kartek pocztowych bliskim, możemy jednocześnie pomóc potrzebującym. Poczta Kartkowa zaprojektowała linię kartek charytatywnych “Pomagamy Pomagać”, a wśród nich kartki Siepomaga. Znajdują się w niej obecnie kartki noworoczne, z okazji Dnia Babci i Dziadka, walentynkowe i urodzinowe. A co najważniejsze, 2,5 zł z każdej wysłanej kartki jest przeznaczane na leczenie Mateusza. Poczta Kartkowa utworzyła zbiórkę, na której każdy może zobaczyć, ile kartek dla Mateusza już wysłano.

Jak pomóc?

1. Wejdź na stronę Pomagamy Pomagać->Siepomaga

2. Wybierz kartkę

3. Napisz życzenia, zaadresuj

4. Dokonaj płatności (konto bankowe, karta kredytowa, a wkrótce sms)

5. Gotowe! Poczta Kartkowa wydrukuje kartkę, zapakuje ją, postoi za Ciebie w kolejce na Poczcie, kupi znaczek i wyśle do adresata. A Ty oszczędzony czas możesz przeznaczyć na spotkania z bliskimi i przygotowania do Świąt.

Pamiętaj, że każdy z nas dostaje tyle kartek, ile sam wysyła! A w życiu, tak jak w przyrodzie, nic nie ginie – także dobre uczynki.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj