Świąteczne akcje charytatywne

10-12-2010, 14:07 | Agnieszka

Chociaż do Świąt jeszcze daleko, już rozpoczęła się przedświąteczna gorączka. Sklepy zapełniają się łowcami prezentów i poszukiwaczami okazji – wszystko po to, aby Mikołaj zdążył na czas spełnić wszystkie marzenia. Bo właśnie o to w świętach chodzi, by cieszyć się miłym gestem, najdrobniejszym podarkiem, za którym płyną pachnące choinką życzenia.

Organizacje pozarządowe wychodzą naprzeciw świątecznym listom zakupów, sprzedając kartki bożonarodzeniowe i kalendarze, a także organizując świąteczne akcje charytatywne. Dzięki naszemu wsparciu, wielu potrzebujących otrzyma najpiękniejszy prezenty, którego nie można kupić za żadne pieniądze – zdrowie. Dlatego, wybierając się do marketu, dorzućmy coś od siebie do kosza Banków Żywności. Kultywując zwyczaj wysyłania kartek świątecznych, wybierajmy te charytatywne. Kalendarz wydany przez organizację pozarządową będzie nam każdego dnia przypominał, że dorzuciliśmy się do budowania dobra.

Aby ułatwić poszukiwania charytatywnych gadżetów, przejrzałam profile organizacji (zakładka Organizacje). Oto, co udało mi się znaleźć.

Kartki świąteczne. Jeśli trwasz w przekonaniu, że kartka, która pokona czasem nawet setki kilometrów, by dotrzeć do odbiorcy, jest przesiąknięta większą pamięcią niż pośpieszny SMS czy e-mail, przejrzyj kartki bożonarodzeniowe. Docenisz ich oryginalność – wiele z nich wyszło spod kredek najmłodszych podopiecznych organizacji, więc można mieć pewność, że są niepowtarzalne, a na dodatek bardzo wesołe.

Warszawa:

Poznań:

Trójmiasto:

Kalendarze. To one przypominają o ważnych datach, pilnują zaplanowanych spotkań. Poniżej wymieniam te, które każdego dnia będą przypominać też o tym, że pomogliśmy:

 • dzieciom (ścienny, książkowy), Fundacja Marka Kamińskiego (Gdańsk)
 • dzieciom (ścienny), Fundacja Niesiemy Nadzieję (Poznań)
 • zwierzętom ze schronisk (ścienny), Fundacja Niechciane i Zapomniane (Łódź)
 • zwierzętom (kieszonkowe i ścienne), Fundacja Viva (Warszawa)

Prezenty. Bez względu na to, czy ktoś wierzy w Świętego Mikołaja, czy nie, prezenty lubimy dostawać. Nawet najmniejsza niespodzianka pod choinką cieszy, zwłaszcza tych najmłodszych. Organizacje dwoją się i troją, by ich podopieczni mogli garściami czerpać radość z prezentów. Możemy chociaż trochę pomóc zapełnić worki Mikołaja.

Dary rzeczowe:

Dary pieniężne:

Pomysły na prezenty. Wielu czeka na świąteczny zakupowy szał z wypiekami na twarzy, jednak dla równie wielu oznacza to kolejki typu „końca nie widać” i niepotrzebny stres przy łapaniu ostatniego egzemplarza. Być może znajdziecie jakaś „perełkę” w sklepikach i na aukcjach świątecznych organizacji.

 • płyta z bajkami „Bajkowe Przygody Superdzieci”, Stowarzyszenie Tęcza
 • aukcja internetowa przedmiotów od znanych osób „Idą święta” w radiowej Trójce (10, 17 grudnia w godzinach 16-19); płyta „Idą Święta 4” z tegoroczną wersją „Karpia”, Fundacja Świętego Mikołaja
 • obrazy, książki, gadżety związane z podróżami, Fundacja Marka Kamińskiego
 • gadżety, Fundacja Viva
 • gadżety, PAH
 • gadżety, Stowarzyszenie na rzecz bliźniąt „Podwójny uśmiech”
 • książki, Fundacja Hospicyjna

Wydarzenia. A kiedy ciasto na pierniki już będzie gotowe, kolędy przećwiczone, a wszystkie prezenty pochowane przed ciekawskimi – warto wyrwać się na chwilę z domu, zwłaszcza, że dość sporo w tej charytatywności się dzieje.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , ,

Skomentuj