Przytul Pajacyka

03-12-2010, 16:45 | Agnieszka


Jeśli zastanawiacie się, co robić w najbliższą niedzielę, by było cieplej – odpowiedź jest prosta – przytulić Pajacyka! 5 grudnia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Toruniu będzie można przytulić się do brzuszka Pajacyka, który od 12 lat jest symbolem pomocy głodnym dzieciom.

Większość z nas kojarzy tego drewnianego pomocnika z codziennego klikania w jego brzuszek. Dzięki niemu dziennie zapełniają się tysiące brzuszków niedożywionych dzieci. Podczas niedzielnego happeningu każdy będzie mógł przytulić się do osoby przebranej za pajacyka. Będą go tulić mali i duzi, ci mniej i ci bardziej znani. W Krakowie pajacyka uściskają piosenkarka Magdalena Steczkowska i tancerz Aleksander Kopański, we Wrocławiu przytulą go aktorzy Anna Ilczuk i Michał Mrozek, a w Krakowie aktorka Agata Załęcka i dziennikarz  Rafał Bryndal. Będzie tłumie, będzie ciepło.

A gdyby ktoś nie wierzył w moc przytulania, przytaczamy kilka jego magicznych właściwości sczytanych z pajacykowego Facebooka:

“Przytulanie jest właściwie doskonałe. Nie ma części, które mogłyby sie zużyć, ani baterii, które mogłybysię wyczerpać, nie wymaga okresowych przeglądów. Niewiele energii zużywa, mnóstwo dostarcza, nie tuczy, nie podlega inflacji. Jest wolne od miesięcznych opłat, ubezpieczeń, nie jest narażone na kradzież, nie podlega opodatkowaniu. I, oczywiście, zawsze jest w pełni odwzajemnione”

Gdzie można przytulić Pajacyka?

Warszawa – Krakowskie Przedmieście pod Kolumną Zygmunta

Kraków – Rynek Główny – przed Empikiem / Pod Pomnikiem Adama Mickiewicza

Wrocław – Rynek Główny/ Pod fontanną

Toruń – Rynek Staromiejski/ Pod pomnikiem Kopernika

W niedzielę można nie tylko przytulić pajacyka, ale pomóc mu dożywiać dzieci, przy okazji napełniając własny brzuszek. Tego dnia odbywa się bowiem Świąteczny Stół Pajacyka – przez jeden dzień restauracje, które przystąpiły do programu, przeznaczą 10 % swoich obrotów na rzecz programu Pajacyk. Warto zatem odwiedzić któryś z lokali biorących udział w akcji.

A jeśli komuś śnieg zawieje drogę do miast, w których będzie wielkie tulenie pajacyka, bądź obiadu u babci nie zamieni na żadne wykwintne danie – pozostaje codzienna pamięć o wirtualnym przyjacielu i klikanie w jego dobroczynny brzuszek.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

Skomentuj