Klikaj razem z nami!

17-11-2010, 16:14 | Agnieszka


Kolejna okazja by pomóc najbiedniejszym.

Każdego dnia wielu Polaków boryka się z problemem niedożywienia. Najsmutniejsze jest to, że często podstawowych warunków bytowych pozbawione są dzieci.

Możemy choć w małym stopniu zaradzić temu zjawisku. Taką możliwość daje nam kolejna już tego typu aplikacja internetowa Wyklikaj Żywność.

Zasady pomagania są proste. Wystarczy odrobina dobrej chęci i dosłownie sekunda czasu (tyle zajmuje kliknięcie przyciskiem myszki). Ta opcja wspierania potrzebujących nie wiąże się z żadnymi kosztami dla klikającego. Wiąże się za to z robieniem czegoś dobrego, dawaniem radości osobom, których los doświadcza boleśnie każdego dnia.

A jak to działa?

Przez kilka dni na głównej stronie www.wyklikajzywnosc.pl wyświetla się ikonka produktu. Gdy określona liczba osób kliknie na daną ikonę, producent, który wcześniej zadeklarował się przekazać pewną ilość produktów przekazuje tę konkretną ilość produktu Federacji Polskich Banków Żywności. Bank Żywności z kolei przekazuje otrzymaną żywność organizacjom i instytucjom charytatywnym, które zajmują się dożywianiem najbiedniejszych. Następnie organizacje charytatywne bezpośrednio dostarczają żywność potrzebującym.


Tak to wygląda. Jednak droga, którą musi pokonać żywność, by trafić w ręce osób w potrzebie nie musi nas zajmować. Najważniejsze jest jest to, by klikać i codziennie wyklikać jak najwięcej żywności. Inicjatywa leży w rękach internautów, a może raczej w ich dobrych i skorych do działania sercach.


Wystarczy kliknąć. Można klikać bezpośrednio u nas w serwisie www.siepomaga.pl. W zakładce klikaj mamy 6 klikaczy, ostatni z nich to właśnie Wyklikaj żywność. Każdy internetowy pomagacz może kliknąć tylko raz dziennie.

Na co czekasz? Do dzieła!


Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

(1) Komentarz

  1. Natalia says:

    klikam codziennie. polecam te stronę, znikomym wysiłkiem można wiele pomóc :)

Skomentuj