Ach, co to był za ślub!

16-11-2010, 12:11 | Agnieszka


16 października był wyjątkowym dniem dla Agnieszki i Jakuba. Tego dnia rodzina i przyjaciele byli świadkami ich miłości, którą przysięgli sobie sakramentalnym „tak”. Z całego serca życzymy im samych pięknych chwil kwitnących miłością i szczęściem.

Oni też pomyśleli o jednym sercu – a właściwie maleńkim serduszku  wtedy jeszcze nienarodzonego Maksymiliana. Kiedy Maks był jeszcze w brzuszku mamy, zdiagnozowano u niego wadę serca HLHS. Na szczęście można z tą wadą żyć, wystarczą 3 operacje na otwartym serduszku. Na nieszczęście, te operacje są horrendalnie drogie. Pierwsza, zaraz po urodzeniu kosztowała ponad 140 tyś. zł.

Właśnie historia Maksymiliana poruszyła narzeczonych. W ferworze weselnych przygotowań znaleźli chwilkę na pomoc potrzebującemu maleństwu. A swój ślub uznali za doskonałą okazję!

Jesteście znajomymi rodziców Maksa?
Nie, o tej rodzinie dowiedzieliśmy się ze strony internetowej.

Kto wpadł na pomysł, by zorganizować internetową zbiórkę ślubną?
Na pomysł wpadł Pan Młody, zafascynowany ideą strony Siepomaga.pl, ale oczywiście bez zgody Panny Młodej nic się odbyć nie mogło.

Dlaczego zdecydowaliście się “oddać” swoje ślubne prezenty Maksowi?
Nauczeni doświadczeniem z poprzedniego ślubu w rodzinie, spodziewaliśmy się, że i na naszym ślubie będzie dużo gości. Co byśmy zrobili z taką ilością kwiatów? Postanowiliśmy po prostu zrobić coś fajnego, podzielić się szczęściem, zobaczyć jak zareagują znajomi, mieć trochę satysfakcji.

Jak dużo czasu trzeba poświęcić na zorganizowanie takiej zbiórki?
Nie trzeba prawie wcale poświęcać czasu. Wystarczy ułożyć krótki tekst i wykonać kilka kliknięć na stronie internetowej.

Jak goście zareagowali na pomysł ze zbiórką? Większość z nas jest przyzwyczajona do kupowania kwiatów parze młodej.
Goście zareagowali bardzo pozytywnie, życzyli Maksowi udanej operacji. Również kwota którą zebraliśmy bardzo nas zaskoczyła. A kwiaty i tak dostaliśmy :)

Niektórzy goście bezpośrednio wpłacili pieniądze na operację Maksa, część wpłaciliście sami. Jak przeprowadziliście zbiórkę na ślubie?
Większość gości wolała skorzystać z tradycyjnych metod przekazywania pieniędzy. A zbiórkę zorganizowaliśmy tak, że do kopert z zawiadomieniami (a było ich sporo) dorzucaliśmy małą karteczkę z tekstem (tekst poniżej). Goście przekazywali pieniądze w kopertach z życzeniami, więc wszystko odbyło się elegancko i bezproblemowo.

Zbliża się najszczęśliwszy dzień w naszym życiu
i chcemy się podzielić tym szczęściem z innymi.
Dlatego zamiast kwiatów prosimy o przyłączenie się
do zbiórki pieniędzy na operację dla Maksa.
Informacje na: http://siepomaga.pl/r/prezent-dla-maksa
A jeśli boicie się Internetu, możecie swoją cegiełkę
umieścić w kopercie z życzeniami,
a my przekażemy ją na ten cel.


Tego pytania nie mogło zabraknąć – jak bawiliście się na weselu?
Wesele było fantastyczne! Udało nam się do niego podejść z wyjątkowym spokojem i entuzjazmem. Generalnie nie sądziliśmy że na własnym weselu będziemy się tak dobrze bawić. Goście weselni także byli zachwyceni, przynajmniej tak mówią ;)

Czy wcześniej angażowaliście się w pomaganie?
Wcześniej Pan Młody już kilka razy wpłacał pieniądze na Siepomaga.pl, przekonaliśmy się że pomaganie daje sporo radości i na pewno w przyszłości nadal będziemy to robić, chociaż więcej ślubów nie planujemy ;)

28 października Maksio przyszedł na świat. Czego życzycie maleństwu?
Rodzicom Maksa życzymy wytrwałości, a Maksowi przede wszystkim zdrowia.

____________________

Nowożeńcy na własnej skórze przekonali się, że ślub może być idealną okazją do pomagania. Żywot najpiękniejszych kwiatów kończy się po kilku dniach, a pomoc, którą dostał malutki Maksio będzie owocowała przez lata. Zachęcamy wszystkich narzeczonych, by swój ślub potraktowali jako okazję do pomagania innym!

A Maksio dzielnie zniósł pierwszą operację swego maciupkiego serduszka. W kwietniu czeka go kolejna. Rodzice maleństwa cieszą się swoim skarbem, a my już myślimy o kwietniu. Dlatego listopadowa akcja “1 zł dla życia” jest poświęcona Maksowi. Poświęć złotówkę dla ratowania serduszka tego dzielnego brzdąca!

Oceń ten post:
minusplus
(ocena: -1, głosów: 1)
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj