Życie za 1 zł

03-08-2010, 14:56 | Agnieszka

Co można kupić za złotówkę? Bochenek chleba jest droższy. Jednak znalazł się optymista, który postanowił udowodnić, że 1 zł może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. A my chcemy mu w tym pomóc z całych sił!

- Jest wiele osób w Polsce, które potrzebują pomocy innych. Bardzo często chcemy im pomóc, bardzo często im pomagamy. Rzadko jednak, z różnych przyczyn, jesteśmy w stanie im pomóc tak, jak byśmy tego pragnęli. Istnieje wiele organizacji charytatywnych, poprzez które możemy pomóc potrzebującym. Często czytamy na stronach fundacji, że liczy się dosłownie każda złotówka. Mało kto jednak decyduje się przesłać złotówkę… – ta myśl podsunęła Danielowi Janikowi pomysł na akcję 1 zł dla życia.

Charytatywna matematyka

Idea jest bardzo prosta. Jedna złotówka nie zrujnuje niczyjego budżetu – a pomnożona przez dziesiątki, setki, miliony(!) może załatać wiele nieszczęść. Każda organizacja charytatywna ucieszyłaby się niezmiernie, gdyby znalazł się sponsor, mogący ofiarować 100 000 zł. Nie oszukujmy się jednak – takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko!

Ale przecież nie trzeba szukać 1 osoby, która ofiaruje 100 000 zł.

Może znajdzie się 100 osób, które ofiaruje 1000 zł?

Albo 1 000 osób 100 zł?

Albo 10 000 osób, z których każda przekaże 10 zł?

A co by było, gdyby zebrało się 100 000 osób i każda ofiarowałaby jedynie 1 zł?
Za każdym razem wynik jest ten sam – ofiarujemy potrzebującym 100 000 zł! Jednak o wiele łatwiej jest znaleźć 100 000 osób, które ofiarują 1 zł niż 1 osobę, która przekaże 100 000 zł.

Każdego miesiąca pieniądze są przekazywane na inną organizację. Wsparcie otrzymają zarówno te duże, jak i te malutkie fundacje, które mają największe problemy, by uzbierać wystarczającą ilość pieniędzy. Pod koniec każdego miesiąca na profilu 1 zł dla życia pojawi się sonda, która wyłoni cel na następny miesiąc.

Swoją złotówkę na październik można dorzucić tutaj:

Ludzie o otwartych sercach i umysłach łączmy się!

1 zł – to tyle co nic, nie szkoda nawet, gdy wypadnie z dziurawej kieszeni. Nikomu
nie żal 1 zł, tylko jak poinformować o akcji 38 mln Polaków? Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do akcji – zrób to teraz! Zobacz, jak wielką moc ma Twoja złotówka. I zaraź ideą znajomych – niech wiedzą, że nie trzeba wiele, by zrobić coś dobrego!

Może usiłujemy zdziałać cuda, ale zawsze warto spróbować :)

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

(2) Komentarzy

  1. Kriss says:

    Proponuję dorzucić do opcji wpłaty formę przez SMS. Podejrzewam, że znacznie więcej ludzi wesprze finansowo tę akcję.

    BTW kiedyś miałem identyczny pomysł :)

  2. ola says:

    Kłania się Góra Grosza. Akcja trwa od wielu lat a zbiera się w jej trakcie bilon, jak sama nazwa wskazuje.

Skomentuj