Serce Maksa

10-08-2010, 14:28 | Agnieszka

Maks ma zaledwie 28 tygodni i już podbija serca ludzi. A wszystko to przez serce i dla serca, a właściwie jego połówki. Rodzice Maksa dowiedzieli się kilka tygodni temu, że ich synek ma wadę serca i jego lewa komora po prostu się nie rozwija. Jeszcze kilkanaście lat temu dziecko bez komory serca nie mogłoby żyć. Dzisiaj może – zarówno dzięki rozwojowi medycyny, jak i wrażliwości serc dobrych ludzi. Najlepszych z najlepszych.

Termin porodu jest przewidziany na początku listopada. Zostało niewiele ponad 2 miesiące, by zebrać 32,5 tyś. euro. Tyle kosztuje zabieg, który musi być przeprowadzony bezpośrednio po narodzinach maluszka. Do tej pory udało się zebrać połowę potrzebnej sumy. Pomagają wszyscy, których historia rodziców Maksa ścisnęła za serce. A ich serca z pewnością są największymi z serc, za co kiedyś Maks będzie mógł sam podziękować.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że czasu z każdym dniem jest coraz mniej. Do tej pory do akcji Serce Maksa włączyło się mnóstwo osób. Profil na Facebooku ma ponad 1000 fanów. W Warszawie na pchlim targu w weekendy można kupić używane rzeczy, z których jest przeznaczony na operację. A przy okazji można poznać Maksa i jego rodzinę. Można też iść tropem kabaretu, który przekazał nagrodę wywalczoną w kabaretowej Mulatce.

Co jeszcze możemy zrobić dla Maksa?
Wykorzystać swoje umiejętności. Zrobiła tak para fotografów, którzy są gotowi zrobić za darmo sesje fotograficzne w zamian za pomoc Maksowi. Za kilka dni odbędzie się w Ełku Potańcówka dla Maksa – zaproście znajomych do tańca!

Można też…wykorzystać okazję. Jeśli zbliżają się Twoje urodziny, imieniny, parapetówka, rocznica ślubu (bądź też sam ślub!) – można wymieniać dużo – załóż zbiórkę dla Maksa i poproś gości, by zamiast prezentów wpłacili na Twoją zbiórkę. Jeśli nie wiesz, jak założyć zbiórkę, oto instrukcja:

1. Wejdź na stronę http://siepomaga.pl/sercemaksa
2. Kliknij dorzuć się, jeśli chcesz wpłacić pieniądze albo kliknij zbieraj, jeśli chcesz założyć swoją zbiórkę dla Maksa.
3. Kiedy założysz zbiórkę, prześlij gościom i znajomym informację, że w tym roku Twoje święto będzie wyjątkowe. A prezentem będzie Serce Maksa.

Dzięki nam wszystkim Maks będzie mógł przyjść na świat nie z połową, a z całym sercem.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: ,

Skomentuj