Weekend dla Powodzian

12-07-2010, 13:07 | Agnieszka

W ramach inicjatywy Razem Powodzianom ruszyła spontaniczna pomoc dla osób, których domy i gospodarstwa zniszczyła tegoroczna fala powodziowa. Teraz potrzebna jest fala chętnych do pomocy przy sprzątaniu oraz remoncie zalanych budynków.

www.pomagam.info

Jak pomóc?

1. Zwołaj znajomych, sąsiadów, rodzinę, aby razem pojechać do miejscowości dotkniętych przez powódź. Bez względu na to, czy poświęcicie jeden dzień, czy weekend – wasza pomoc będzie nieoceniona.

2. Sprawdź połączenia. Jeśli nie transport masowy, może ktoś ze znajomych wybiera się swoim autem na południe i zechce Cię podrzucić?

3. Zgłoś swoją grupę poprzez formularz na stronie www.powodz.ngo.pl w zakładce „Zostań wolontariuszem” lub przez linię powodziową 0-801-112-112 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00)

Każda grupa pomocników zostanie na miejscu ubezpieczona i otrzyma kontakt do koordynatora, który skieruje chętnych do potrzebujących gospodarstw oraz poinformuje o miejscach noclegowych (w szkołach, parafiach).

Na Facebooku powstał specjalny profil, dzięki któremu wszyscy, którzy nie chcą jechać w pojedynkę, mogą znaleźć kompanów wyprawy.

Już teraz zaplanuj najbliższy weekend. Jeśli znajdziesz chociaż jeden dzień, by wybrać się do zalanych gospodarstw, nie wahaj się ani chwili!

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , ,

Skomentuj