Powodzianom

11-06-2010, 19:54 | Agnieszka

Polska tonie. Zdążyliśmy już zapomnieć o powodzi sprzed 13 lat. Trzynastka okazała się tym razem podwójnie pechowa i po majowej fali, czerwiec zalał nas oczekiwanymi upałami, jednak w towarzystwie nieproszonego gościa, który sprawił, że Polska ma dwa morza – nad jednym się opalamy, nad drugim płaczemy.

W takich chwilach łudzimy się, że poskromimy żywioł, chociaż jeszcze nikomu się to się nie udało. Służby ratownicze starają się go oswoić i załagodzić, mimo to tysiące osób straciły dorobek życia. Mówi się, że tam dom twój, gdzie serce twoje, dlatego otwórzmy serca na tragedię Powodzian!

Tak naprawdę wszyscy jesteśmy Powodzianami. I każdy pomaga, jak umie – przedsiębiorstwa przekazują potrzebne produkty, kościoły i organizacje zbierają pieniądze, odzież. W Poznaniu przy układaniu wałów pracowali nawet kibice Kolejorza, w szkołach uczniowie organizują zbiórki, od małego ucząc się bezinteresownej pomocy.

Powodzianie nas potrzebują! Łatwiej czynić dobro, jeśli pomaga wielu. Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza otworzyła specjalną zbiórkę dla dzieci Powodzian. Dla nich dom to bezpieczna ostoja, bez względu na jego wartość. Ze łzami w oczach patrzyły, jak woda zabiera ich domy, a rodzice są bezsilni wobec żywiołu.

Wspólnymi siłami nauczymy się chodzić po wodzie, próbując małymi cudami odbudować to, co zniszczył ten bezlitosny żywioł.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj