Tragedia Tybetu- Poprzyj apel Dalajlamy!

22-04-2010, 1:49 | patryk

W środę 14 kwietnia w północno-wschodnim Tybecie doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Zginęło ponad 2000 osób, a dziesiątki tysięcy zostało rannych. Wiele ofiar może być wciąż pogrzebanych pod gruzami.

Miasto Jiegu, zamieszkałe w ponad 95% przez ludność tybetańską, zostało niemal całkowicie zniszczone. Obecnie wciąż trwają prace ratunkowe oraz niesienie pomocy osobom ocalałym z katastrofy, które w jednej chwili straciły cały dobytek swojego życia.

W związku z zaistniałą tragedią, Dalajlama, polityczny i duchowy przywódca Tybetańczyków przebywający obecnie na uchodźstwie, zwrócił się do władz chińskich z prośbą o możliwość odwiedzenia miejsca katastrofy. Wyczekiwany przez swoich rodaków, szczególnie w tak trudnej chwili, chciałby “nieść pocieszenie” mieszkańcom dotkniętego nieszczęściem regionu.

Fundacja Inna Przestrzeń wspólnie z międzynarodowym ruchem na rzecz Tybetu zwraca się do Was, Drodzy Pomagacze, o wyrażenie solidarności z Tybetańczykami i poparcie apelu Dalajlamy u władz Chińskiej Republiki Ludowej.

“Na stronie Programu Tybetańskiego umieściliśmy petycję- list skierowany do przedstawicieli polskiego Sejmu w sprawie poparcia prośby Dalajlamy. Prosimy o podpisy.

Liczymy na Waszą pomoc i przesłanie znajomym np. linka z informacją, jak można pomagać:   ”

Wiele organizacji międzynarodowych rozpoczęło już kampanie wzywające społeczność międzynarodową o pomoc finansową Tybetańczykom. Kilkadziesiąt krajów złożyło także władzom chińskim swoje kondolencje.

W ostatnich dniach Polacy doświadczali niezwykłych gestów solidarności ze strony całego świata. Teraz Polska, tak małym gestem, może wesprzeć ludność Tybetu i pomóc spełnić niezwykłą prośbę.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , , , ,

(1) Komentarz

  1. Diana says:

    Wspieram prośbę.

Skomentuj