Rajdowcy oddają nagrodę Małgosi

18-02-2010, 14:30 | patryk

IS_tn_IMG_6435

Błażej za kierownicą, Robert w roli pilota.

Tegoroczni  zwycięzcy Nocnej Jazdy Konkursowej, bracia Robert i Błażej Krotoscy przekazali wygraną kartę pre-paid o wartości 1.000 zł na operację malutkiej Małgosi. Pasję do szybkiej jazdy bracia mają w genach, wszak ich dziadek już trzecie pokolenie Krotoskich zaraził bakcylem rajdowym.

Tak zwana Nocka odbyła się 12 grudnia na Torze Poznań.  Poprzez slalomy, rwące nawroty i ciasne szykany kilkadziesiąt drużyn walczyło o mistrzostwo, podtrzymując w ten sposób ponad 40-letnią tradycję nocnych wyścigów. Trasa licząca ok. 100 km była poprzeplatana licznymi niespodziankami.  Wbrew powiedzeniu „kto nie ma w głowie, ten ma w nogach” uczestnicy musieli się wykazać nie tylko świetną motoryką jazdy, lecz również bystrym umysłem. Organizatorzy naszpikowali trasę zmyślnymi zagadkami, m.in. z zasad ruchu drogowego, a nawet arytmetyki! Nie lada utrudnieniem były też patrole policyjne – uczestnicy pędzili na łeb na szyję, ale nie mogli łamać przepisów ruchu drogowego. A wszystko to dla bezcennego trofeum, Leśnego Dziada, który co roku przechodzi do rąk nowego zwycięzcy.

acd42ebe0f.jpeg

Rajdy są wielką pasją Roberta. Jeśli ktoś chce się z nim zmierzyć, Robert zaprasza na rundkę na tor gokartowy.

23f404e92e

Błażej poza wspieraniem brata podczas rajdów, uprawia jeszcze triathlon.

SiePomaga: Od razu po odebraniu nagrody,  publicznie zadeklarowaliście, że przeznaczycie wygraną na cel charytatywny na SiePomaga.pl. Skąd taka decyzja?

Robert Krotoski: Decyzja była całkowicie spontaniczna. Stwierdziliśmy, że nagroda główna w postaci karty pre- paid o wartości 1000 złotych, bardziej niż nam, przyda się komuś, kto rzeczywiście tych pieniędzy bardzo potrzebuje. Jesteśmy Siepomagaczami od początku powstania serwisu i bez namysłu zdecydowaliśmy się wesprzeć jedną z inicjatyw.

SP: Zdaję się, że wygrywanie ‘Nocki’ staje się Waszą rodzinną tradycją….

Błażej Krotoski: To prawda, rajd rozgrywany jest od 1962 roku i od tego czasu dwukrotnie wygrał go nasz dziadek Kazimierz Krotoski – prekursor sportu kartingowego w Polsce, raz nasz ojciec Robert, a teraz przyszła kolej na nas. To już nasza trzecia wygrana, więc można powiedzieć, że dobrze się z bratem rozumiemy w trudnych, nocnych, zimowych warunkach. Nagrodą główną w tym rajdzie (poza pucharami) jest przechodnia drewniana rzeźba “Leśnego Dziada”, na której widnieją nazwiska zwycięzców. Wspomnieć należy, że rajd ten wygrywały tak znane osobistości sportu motorowego jak Przemysław Olejnik, Adam Smorawiński, Andrzej Mielcarek, Jan Leśniak, Tomasz Płaczek czy Zbigniew Szwagierczak.

SP: Tradycją jest, że zwycięzca rajdu organizuje go w kolejnym roku. To chyba duże wyzwanie organizacyjne?

Zgadza się, dwukrotnie mieliśmy już okazję sprawdzić się w roli organizatorów Nocki, a rajdy, które przygotowaliśmy były bardzo pozytywnie oceniane i wspominane przez uczestników. Organizacja rajdu dla kilkudziesięciu załóg to spore i bardzo złożone przedsięwzięcie. Oprócz przygotowania trasy, zadań i prób sprawnościowych, musieliśmy zadbać o znalezienie sponsorów, przyciągnięcie mediów, gości specjalnych, zakup pucharów i nagród i masę innych kwestii.

Kroton_prepaid

Nagrodę główną, kartę pre-paid o nominale 1000 zł bracia przekazują na operację nóżek Małgosi.

SP: Na który cel na SiePomaga.pl zdecydowa liście się przeznaczyć wygraną?

Postanowiliśmy przeznaczyć go na pomoc malutkiej Małgosi. Wybór jednego celu był bardzo trudny, gdyż każda opisywana historia porusza serce. Podjęliśmy decyzję o przekazaniu nagrody 3-letniej Małgosi na operację korygującą stóp.  Życzymy Jej szybkiego powrotu do zdrowia!

SPPanowie w imieniu Małgosi i jej rodziców wielkie dziękuję !!!!

Robert i Błażej:   :-) :-) :-)

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , ,

(3) Komentarzy

 1. Ola says:

  szacun chlopaki! :)

 2. asiaT says:

  Jako organizator akcji zbierania pieniążków na operację Małgosi składam serdeczne podziękowania na ręce rajdowców. Gosia jest już przygotowywana do zabiegu, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Także dzięki Wam będzie to możliwe. DZIĘKUJEMY!

 3. Ewa says:

  Panowie !

  Wielkie brawa !!!!

Skomentuj