Odbyła się siódma edycja Święta Drzewa

12-10-2009, 17:40 | admin


plakatSD2009Już po raz siódmy odbyło się Święto Drzewa organizowane przez Klub Gaja. Podczas inauguracji na skwerze na Placu Żelaznej Bramy w Warszawie 9 października ponad sto osób wspólnie posadziło trzy lipy.

 

Drzewa zasadzili wspólnie m.in. Minister Ochrony Środowiska – Maciej Nowicki i Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jurek Owsiak.

W Święto Drzewa angażuje się bardzo wiele osób i wiele różnorodnych podmiotów, i to stanowi siłę tego święta (…) To, co dzieje się na świecie – zmiany klimatyczne – gja logodotyczą każdego z nas, i każdy może coś w tej sprawie zrobić. Program Święto Drzewa jest bardzo szeroki, daje możliwość przyłączenia się do różnych inicjatyw. Jest także częścią programu ONZ, co sprawia, że działania podejmowane lokalnie w wielu miejscach Polski zwielokrotnione na całym świecie przynoszą globalne wyniki -  powiedział podczas konferencji prasowej Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.

 

W sobotę, 10 października, jeden z głównych partnerów Święta Drzewa – firma LeasePlan Fleet Management Polska – zorganizował wspólne sadzenie ponad 3 tysięcy sosen w Jazgażewie pod Warszawą.teraz ty

 

Sadzenie drzew jest jednym z najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Zobacz filmową relację z inauguracji 7. edycji Święta Drzewa w Warszawie.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , , , ,

Skomentuj